1. Danai yra laimingiausi žmonės planetoje.  Pasak 2013 metų Jungtinių Tautų Pasaulio laimės ataskaitą,  danai, kurie surinko 7,6 balus, aplenkia visas kitas pasaulio šalis (nuo 0 iki 10 balų skalėje). Pvz., JAV žmonės nėra tokie laimingi, jie užima 17 vietą tarp Meksikos ir Airijos.
  kop
 2. Intensyvus dviračių eismas. Pusė žmonių važinėja dviračiais. Dviratis yra puiki priemonė tyrinėti miestą, juos galima pasiimti į traukinius. Dviratis konkuruoja su automobiliais. Pėstieji čia taip pat turi būti labai atsargūs, kirsdami dviračių eismo juostą.
  dviraciai
 3. Kopenhaga tiesiog blizga nuo Michelin žvaigždžių!  Michelin žvaigždes gauna restoranai, kurie yra išties verti dėmesio (grupuojama nuo 1 iki 3 žvaigdžių). Kopenhagos mieste, visus restoranus sudėjus, yra netgi 15 Michelin žvaigžių. Tad gauti staliuką restoranuose, pažymėtuose šiomis žvaigždėmis reikia nemažai palaukti!
  cipa
 4. Pageidautinas “Hooga”. Šis žodis danų kalboje suprantamas kaip jaukumas.  Tai šiltas ir visuomeniškas jausmas, kuris iškyla rudenį ir žiemą.  Šiuo metu svarbų vaidmenį atlieka šilti vilnoniai megztiniai,  kepurės, liepsnojanti ugnis, stiprus alus baruose, visi užsiima magija.
  gejukai
 5. Čia yra pagrindiniai Danijos dizainerių namai. Parduodami madingi žibintai, išskirtinės virtuvės, linksmi baldai, išskirtiniai stiklo ir keramikos gaminiai. Štai keletas dėmesio vertų parduotuvių: Hay (Nytorv 9),  Royal Copenhagen (Amagertorv 6),  Georg Jensen (Amagertorv 4), Ilums Bolighus (Amagertorv 10), Normann Copenhagen (Østerbrogade 70).
  ked
 6. Kopenhagoje ypatingas dėmesys skiriamas “žaliajai” aplinkai.  Kopenhaga turi elektrinius autobusus, švarius uostus ir parduotuves, žmonės gausiai rūšiuoja. 24 proc. Viešbučio numerių priskiriami kaip eko-draugiški.
  eko
 7. Tivoli atrakcionių parkas.  1843 m. atidarytas parkas yra antras seniausių pramogų parkų ir labai mylimas šeimų. Jame yra ypatingi sodai su ežeru, žaidimo aikštelės, daugybė vietų pavalgyti ir palošti. Vaikams iki 8 metų įėjimas nenokamas.
  parkas
 8. Danai yra protingi išradėjai. Holger Nielsen 1939 m. sukūrė pedalą šiukšlių dėžei, savo žmonos kirpyklai.  Taip pat danai sukūrė vaikų mėgstamą žaidimą “Lego”.
  lego
 9. Danija neturi Euro. Danijos valiuta – krona. Ant banknotų daugiau vaizduojama įvairūs tiltai ar kiti architektūriniai statiniai, nei garsūs žmonės.  Arbatpinigių paliekama minimaliai, nes dauguma sąskaitų apima ir aptarnavimą.
  pinigai
 10. Kalėdos ir Naujieji metai yra puikus laikas aplankyti Kopenhagą.  Danija yra pilnai nusiteikusis šventiškai, puošyba čia labai skoninga. Danai mieliau renkasi baltus žibintus, o ne spalvingus, o Kalėdinė rinka, kuri prasideda lapkričio vidurį, nėra tokia komercinė. Geri batai, šilta skrybėlė, “gløgg” vynas, "julebryg” speciai Kalėdoms virtas alus – pagrindiniai šio sezono elementai.
  kaledos

NĖRA KOMENTARŲ

KOMENTUOTI