Kaip pigiai keliauti po pasaulį - dažnam sunkus klausimas. Būtent dabar kai kainos visur tik kyla, tačiau kelionių atsisakyti nesinori. Nekalbėsime apie negatyvius dalykus, o geriau pasidalinsime patarimais, kaip pasiruošti kelionei ir taip sutaupyti nemažas pinigų sumas!

Kaip nupirkti pigius lėktuvų bilietus?

  Jau rašėme ne vieną straipsnį, kaip pirkti kuo pigesnius lėktuvo bilietus. Priminsime svarbiausius punktus renkantis kuo pigesnius skrydžių bilietus.

1. Lėktuvų bilietai bus pigesni, jei jais pasirūpinsite iš anksto.

2. Pirkti lėktuvo bilietus viduryje savaitės yra pigiau. Brangiausi bilietai būna penktadienį.

3. Pirkti lėktuvo bilietus ne sezono metu pigiau, nei sezonui jau prasidėjus.

4. Lėktuvo bilietai daug brangesni, jei skrisime savaitgalį ar švenčių metu.

5. Sekite pigiausių oro linijų, tokių kaip WizzAir, RyanAir, Easyjet, Norwegian pasiūlymus. Šios oro linijos dažnai išleidžia akcijinius bilietus, kurie kartais kainuoja keletą eurų.

6. Naudokitės programų pagalba, kurios palengvina pigiausių skrydžių paiešką.

bo

Pervežimas iš oro uosto ir į jį!

1. Iš daugelio didžiųjų oro uostų, miestą galima pasiekti autobusu arba traukiniu. Tai vienas iš pigiausių būdų!

2. Jei keliaujate grupę, galite užsisakyti grupinį pervežimą. Ši paslauga teikiama daugumoje oro uostų.

3. Populiarėjant Uber paslaugai, šis variantas taip pat neatmetamas.

4. Taksi daugelio atveju bus brangiausias variantas iš visų įmanomų, tačiau jei keliaujate ne vienas, o su keliais draugais ir esate ne pačioje saugiausioje valstybėje, šis variantas taip pat svarstomas.

Automobilio nuoma!

  Jei nusprendėte nemažai keliauti po miestą ar valstybę į kurią ką tik atvykote, automobilio nuoma yra vienas iš praktiškiausių ir pigiausių pasirinkimų. Be to automobilių nuomos punktai dažnai skelbia akcijas ir kartais leidžia jų automobilius išsinuomoti už tikrai juokingus pinigus.

1. Jei ieškote pigiausio varianto keliaujant, užsisakykite pigiausią automobilį. Žinoma reikėtų atsižvelgti į tai, keliese keliaujate. Jei valstybėje į kurią atvykote, kuras yra brangus, taip pat reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai kiek degalų naudoja automobilis. Nes ne visada pigiausias automobilis būna ekonomiškiausias!

2. Rinkitės automobilių nuomos kompanijas, kurių įvertinimas yra ne mažesnis nei 6. Yra daug tinklalapių, kuriuose galima rasti nuomos punktų reitingus ir atsiliepimus. Reikėtų atsižvelgti ir į kitų žmonių patarimus bei nusiskundimus.

3. Prieš užsakydami automobilį, būtinai jį patikrinkite! Daug automobilių nuomos punktų uždirba iš to, jog pasiima užstatą, kurį palieka klientas neva jis sugadino ar kitaip pablogino automobilio būklę. Dauguma žmonių netikrina automobilių prieš važiuodami, nes pasitiki nuomos punktais. Jei ir nesuprantate nieko automobiliuose, suvaidinkite jog taip nėra!
Parodykite darbuotojui, jog nesate ,, žalias'' ir pažiūrėkite po gaubtuvu (kapotu), patikrinkite pagrindines funkcijas ar jos veikia. Nuomos punktas nerizikuos apkaltinti jus sugadinimu automobiliu, jei supras, jog kažką suprantate apie automobilius.

4. Nepamirškite pasiimti navigacijos, ir atsinaujinti žemėlapius joje.

Apgyvendinimas!

1. Kur gyventi atvykus į užsienį, turite atsakyti kiekvienas sau asmeniškai. Tai priklauso nuo mūsų poreikių bei turimų finansų. Šiuo metu pasirinkimas yra tiesiog milžiniškas.

2. Viešbučiai būna pigesni, jei juos rezervuojate iš anksto!

3. Viešbučiai taip pat būna dar pigesni, jei surandate paskutinės minutės pasiūlymą.

4. Ieškote nemokamos apgyvendinimo vietos? Tam pasitarnaus Couchsurfing! Tai nemokama apgyvendinimo sistema, pas svetimus žmones. Žinoma tai turi pliusų ir minusų.

5. Šiek tiek pigesnis variantas už viešbučius yra Airbnb. Tai kambario, buto ar apartamentų nuomos sistema. Kuri leis išsinuomoti apgyvendinimo vietą pigiau nei tai siūlo viešbučiai.

6. Hosteliai - populiari apgyvendinimo įstaiga tarp jaunimo ir studentų. Čia galite gyventi viename kambaryje su visiškai nepažįstamais žmonėmis iš kito pasaulio krašto. Taip neretai susipažinsite su kitos kultūros žmonėmis, o gal net susirasite draugų!

h

Pinigai. Valiutos keitimas. Saugumas!

  Dažnas sumoka papildomus pinigus, pasiimdamas per mažai grynųjų pinigų į kelionę! Kiek ir kokios valiutos pinigų imti, priklauso nuo to į kurią šalį keliaujame. Žinoma Europoje karaliauja euras. Todėl keliaudami į ES valstybę, turėkite su savim bent šiek tiek grynųjų pinigų. Nepamirškite, jog pinigų nuėmimas iš bankomato užsienio valstybėje, priklauso nuo jūsų turimos kreditinės ar debetinės kortelės ir jos plano. Išgryninimas banke kainuoja nuo vieno iki kelių eurų už operaciją! Mes naudojame Payseros Visa kortelės paslaugomis, su kuria ES išgryninimas kainuos tik vieną eurą už operaciją.
  Taip pat nepamirškite, jog mokant kortele valstybėje kurioje piniginis vienetas yra ne tas pats, kaip Jūsų kortelės, Jums kas kartą nuskaičiuos mokestį už valiutos konvertavimą. Taip pat venkite pinigus keistis oro uostose. Juose konvertavimo mokesčiai būna patys didžiausi.
Kur laikyti pinigus kelionėje? Jei gyvenate viešbučio numeryje, kuriame yra seifas, pasinaudokite šia paslauga! Patartina taip pat jame laikyti ir būtiniausius kelionių dokumentus.

Kelionės draudimas

  Rekomenduojame apsidrausti keliaujant po užsienį. Jei planuojate užsiimti ekstremaliu sportu, apie draudimą negali būti nė kalbos! Keliaujant po Europos sąjungą, rekomenduojama pasidaryti Europos sveikatos draudimo kortelę. Su kuria jausitės daug saugesni bei būsite ramūs jei atsitiktų nelaimė. Jos pagalba jums bus suteikta visa būtina medicininė pagalba. Taip pat priminsime, jog dauguma kreditinių kortelių turi sveikatos draudimą.

   Aptarėme svarbiausius aspektus keliaujant po užsienį. Tikimės, jog patarimai bus naudingi ir sutaupys nemažai pinigų bei laiko. Keliaukime ir raginkime artimus tai daryti, nes juk gyvename tik vieną kartą!

NĖRA KOMENTARŲ