Norėdami nepraleisti naujienų, spauskite LIKE ant mūsų Facebook puslapio


Dažnas žmogus skundžiasi, kad keliauti yra brangu ir jis negali sau to leisti, nes paprasčiausiai, jam neatlieka pinigų. Bet tai yra netiesa, nes jeigu kažko tikrai labai nori, yra išties nemažai būdų tam norui pasiekti. Pateiksime 10 būdų sutaupyti pinigų Jūsų išsvajotai kelionei.

1. Sukurkite biudžetą. Pirmiausia ir svarbiausia, reikėtų susikurti skaičiuoklę, pvz. Excel ar kitą programą, kuria galėsite stebėti savo pinigų judėjimą- kiekvieną pirkimą, mokėjimą. Per mėnesį arba per du, gausite atsakymus, kur savo pinigų išleidžiate daugiausia. Taip galėsite permąstyti savo pirkinių prioritetus ir pakeisti išlaidavimo įpročius.

2. Parduoti daiktus. Taip, būtų ne pro šalį susitvarkyti savo spintą, garažą ar sandėliuką, kuriame pabandytumėte įvertinti, kiek kai kurie daiktai yra naudojami ar nenaudojami. Nenaudojamus daiktus kuo puikiausiai ir greičiausiai, parinkę tinkamą kainą, parduosite skelbiu.lt, vinted.lt, facebook.com ar kitame socialiniame tinklapyje. Taip ne tik išsivalysite savo aplinką, bet ir gausite, esu tikra, nemažai pinigų savo svajonių kelionės išlaidoms padengti.

3. Nustokite pirkti. Kiekvieną kartą, kai surandate daiktą, kurį jau norite pirkti, paklauskite savęs, ar jums tikrai to reikia. Pvz., turiu draugę, kuri serga „apple“ telefonų liga, tai reiškia, kad vos tik išleidžiamas naujas modelis, ji tuoj pat užsigeidžia jį įsigyti, nors ir senasis puikiai atlieka savo funkciją. Stenkimės nebūti mados vergais.

č
4. Pramogų riba. Norint patenkinti savo pramogų poreikį, ne visada būtina daug išlaidauti. Geriau paieškojus informacijos, galima rasti išties nemažai pramogų, kurios jums nieko nekainuos, arba kainuos mažiau, negu įprastai. Pavyzdžiui įvairios Kultūros ar muziejų naktys, kuriomis galite išties nemažai pamatyti nemokamai.

5. Gaukite geriausias palūkanas. Galite atidaryti taupomąją sąskaitą, kurioje ne tik kaupsite pinigus, bet ir gausite pinigų už tai, kad laikote sąskaitoje pinigus.

6. Tiesioginis pinigų pervedimas. Galite nustatyti kas mėnesinę sumą, kurią bankas automatiškai rezervuos ir perves į Jūsų taupomąją sąskaitą. Taip netgi nepamatysite, kaip greitai sukaupsite pinigų savo svajonių atostogos.

ę

7. Sumažinkite sąskaitas. Pvz., atsisakykite kabelinės televizijos.
Visų pirma, Jums nereikės mokėti sąskaitos, už teikiamas paslaugas, o antra, nematysite begalės reklamos, kurios vilioja išlaidauti. Šiandien daugelį filmų ar serialų galima pamatyti internetu. Mes nesiūlome iškirpti elektros, tačiau esant šiltam orui, drabužius galima stengtis džiovinti lauke prieš saulutę, o ne džiovyklėje, taip pat, nepalikinėkite įjungtos šviesos, kai nesate patalpoje.

8. Prieš eidami į parduotuvę, pasidarykite produktų sąrašą. Stenkitės vienu metu apsipirkti kelioms dienoms į priekį, ir nevaikščiokite į parduotuvę kasdien, juk žinote, kaip būna, eini duonos, o parsineši dar iš šokoladą ar ledų..  Stenkitės maitintis sveikiau, tai yra pigiau. Venkite greito maisto parduotuvių. Gaminkite namie, nes už tą sumą, kurią sumokate restorane už vieną patiekalą. namuose jūs galėtumėte pavalgyti bent du kartus.

9. Dovanos. Dovanokite kitiems savo rankų darbo dovanas, o ne pirktus daiktus. Ir dovana bus vertingesnė bei labiau įsimenama, o ir pinigų sutaupysite.

10. Atsikratykite prenumeratų ir narysčių. Šiandieninėje visuomenėje naujausius žurnalus ir knygas, galite rasti skaityklose, bibliotekose, visai nebūtina mokėti už vieną kartą perskaitomą žurnalą ar knygą. Taip pat, norint sutaupyti pinigų kelionei, reikėtų atsisakyti sporto klubo abonimento. Juk kuo puikiausiai tuo galima užsiimi namuose, t.y. bėgioti parke, važinėti dviračiu, o youtube.com pilna medžiagos įvairioms mankštoms ant kilimėlio bei visokių kitų gerų sporto pratimų.

Ką gi, Jūs jau turite nemažai žinių, apie pinigų taupymą, tad linkiu Jums geros kelionės ! 

NĖRA KOMENTARŲ

KOMENTUOTI