Tęsiame naują rubriką ,,Neeiliniai pasaulio oro uostai'', kur supažindinsime savo skaitytojus su kitokiais oro uostais nei esame įpratę matyti. Pirmą dalį galite paskaityti čia.


Gisborno oro uostas, Naujoji Zelandija

Nedidelis oro uostas Gisborno miestelyje, šiaurinėje Naujosios Zelandijos dalyje yra mažai kuom patraukiantis dėmesį. Šalia oro uosto nėra didesnių miestų ir pačio oro uosto pakilimo takas nėra labai didelis. Bet vieną unikalią savybę šis oro uostas turi. Skersai pakilimo taką eina tikru tikriausias geležinkelis, kuriuo važinėja traukiniai!  Todėl važiuojant traukiniui, lėktuvai tiesiog turi laukti, kol traukinys pravažiuos.

pir

Gibraltro oro uostas, Gibraltaras

Gibraltare, šioje mažoje, tačiau neįprastai svarbią strateginę reikšmę turinčioje teritorijoje, taip pat yra išskirtinis oro uostas. Ją kaip ir praeitame pasakojime, taip pat kerta kelias tik šį kartą ne geležinkelio, o automobilių. Oro uosto pakilimo taką, kerta judriausią miesto gatvė. Kylant ar leidžiantis lėktuvams, automobiliai tiesiog stovi prie pervažos ir laukia leidimo pravažiuoti.

gib

Funšalio oro uostas, Madeiros sala (Portugalija)

Neseniai skelbėme naujieną apie Madeiros salą. Būtent į šį oro uostą skris kai kurie mūsų skaitytojai. Tad, kuom jis toks ypatingas, jog sugalvojome aprašyti jį? Ogi tuom, jog tai vienas pavojingiausių pasaulyje oro uostų! 1977 metais čia įvyko aviakatastrofa ir pakilimo takas buvo prailgintas 400 metrų. Visgi 2003 metais takas vėl buvo prailgintas ir dabar dalį tako laiko 70 metrų aukščio 180 kolonų! Pakilimo takas yra prie pat Atlanto vandenyno kranto, todėl dėl vėjo kartais pilotams tenka paprakaituoti, jog nutupdyti lėktuvą.

mad

 

NĖRA KOMENTARŲ