10 patarimų, kurie pavers Jūsų kelionę nepamirštama!

Norėdami nepraleisti naujienų, spauskite LIKE ant mūsų Facebook puslapio


Šie patarimai įkvėps Jus keliauti, suteiks drąsos priimti naujus iššukius ir be abejonės palikti rutininį pasaulį ir iškeliauti į pilną nuotykių pasaulį, kuris neabejotinai suteiks gyvenimo pilnatvę.

1.Kantrybė yra labai svarbi!

Gyvenimas yra per daug trumpas, kad būtume pikti ir nuolat dėl visko erzintumės. Ką tik praleidote savo autobusą? Juk nieko tokio, tuoj atvažiuos kitas.  Visada giliai įkvėpkite, ir pagalvokite, kad galėjo būti ir blogiau. Gyvenimas tęsiasi ir jis yra puikus! 🙂

1115722_stock-photo-tourist-people

2. Kelkitės anksti!

Keliantis saulei kylant – turėsite geriausią laiką sau, išvengiant miesto minios. Tai yra magiškas laikas daryti puikias fotografijas (dėl švelniai sklindančios šviesos). Anksti ryte paprastai lengviau bendrauti su vietiniais gyventojais. Sakoma, kad rytas yra mažiau pavojingas, nei vakaras ar naktis, nes garbingi ir darbštūs žmonės atsibunda anksti, o sukčiai ir nusikaltėliai miega 🙂

wallpaper-morning-sun-93233624

3. Pasijuokite iš savęs!

Bus nemažai situacijų, kai nukeliavę į naują vietą, pasijusite kvailais. Jokiu būdu nesutrikite, o geriau pasijuokite iš savęs ir nežiūrėkite į gyvenimą labai rimtai, kai pvz., pilnas autobusas gvatemaliečių pradės juoktis iš jūsų, kai sušuksite vairuotojui ant viso autobuso – stokit, noriu nusišlapinti.  Grįžkite į autobusą ir kartu juokitės su visai!

Happy tourist sightseeing city with map

4. Visada turėkite papildomų užslėptų grynų pinigų!

Suprantu, kad visada turite piniginę ar banko kortelę, kurioje yra pinigų, tačiau turėkite pinigų ir kitoje vietoje su savimi, dėl visa ko, jeigu neveiktų bankomatas arba pamestumėte savo piniginę. Tai pat papildomus pinigus pravartu turėti, jeigu susidarytu kokia ekstremali situacija, kurioje išgelbėti gali tik jūsų duodami pinigai, norint apsaugoti savo sveikatą.  Papildomus pinigus galima slėpti kojinėje, bato viduje ir visur kitur, kur tik vaizduodė leidžia slėpti.  Taip save apdrausite!

page

5. Būtinai susipažinkite su vietiniais žmonėmis!

Pagrindinė kalba, kuria dažniausiai galėsite susikalbėti visame pasaulyje yra anglų, tad neatidėliokite jos išmokti, ji padės išeiti iš savo siauro ratelio į platųjį pasaulį. Jausmas, leidžiantis pažinti pačius įvairiausius žmones, suprasti, sužinoti, ką jie mąsto, kokį gyvenimą gyveną yra nuostabus. Bendraujant su vietiniais, kelionės kokybė neabejotinai pagerės, praplėsite savo akiratį, gausite naujų minčių ir idėjų.

24_10_14_wj_123rf_guidecountry_28227483_l

6. Stebėkite kasdienybę!

Jei tikrai norite pajusti, kuo gyvena vietiniai, rekomenduoju praleisti kelias valandas sėdint parke ar ant judrios gatvės kampo, tiesiog žiūrint į kasdienį gyvenimą, slenkantį prieš jus. Sustabdykite savo mintis ir atkreipkite dėmesį į detales, esančias aplink jus. Kvapai, spalvos, žmonės, garsai...  Tai meditacijos rūšis, kurios metu pamatysite tai, ko nematėte anksčiau, kai nuolat skubėjote su pilna galva minčių.

Senior man relaxing in park on a sunny day seated on a wooden bench

7. Turėkite atsarginę kopiją.

Visada turėkite savo skaitmenines kopijas nuotraukų ir net fizines kopijas vairuotojo pažymėjimo, paso ir kt. svarbių dokumentų. Tinkamai pasiruošus, net ir pavogtas kompiuteris neatrodo toks baisus įvykis, kai yra išsaugotas didžiausias jo turtas – turinys. Tad visą informaciją nuolat atnaujinkite, pakabindami į “Debesis”. Tam puikiai tinka Dropbox’as ar  Google diskas bei kitos vietos, leidžiančios informaciją laikyti ir pasiekti iš bent kokios vietos, bent kokiame įrenginyje – nuolat sinchronizuokite naujausią medžiagą.

formation-cloud-drive-bordeaux-rouen

8. Pasidarykite daug nuotraukų!

Dažnai keliaujame į tam tikrą vietą – vieną kartą gyvenime, tad nuotrauka yra galutinis ir puikiausias suvenyras, neužimantis daug vietos ir beveik nekainuojantis,  kuris leis atsiminti tą akimirką amžinai. Nebijokite būti juokingai atrodantis turistas, kuris daug fotografuoja, tai tik jūsų asmeninis reikalas! Bet visada svarbu, kad nuotraukų darymas neužgožtų to tikrojo vietos pajautimo ir pamatymo gyvai, o ne tik už fotoaparato objektyvo 🙂

Tourist-Attractions-Ban-Selfie-Sticks

9. Kelias visada yra!

Atminkite, kad nėra nieko neįmanomo. Jei kyla kokių nors problemų, visada yra spendimas, reikia atrasti tinkamą žmogų, kuris galės padėti. Neklausykite tų, kurie sako, kad tai padaryti yra neįmanoma. Būkite atkaklūs, nes atkaklumas visada atsiperka 🙂

shutterstock_125231870

10. Šypsokis ir sakyk "Labas" !

Nesiseka bendrauti su vietiniais gyventojais, o galbūt žmonės atrodo nedraugiški?   Gal tai dėl Jūsų skleidžiamos kūno kalbos? Vienas iš geriausių patarimų užmegsti kontaktą, tai su šypsena veide pasakyti  "Labas" vietine kalba. Tai puikus būdas susirasti naujų draugų ir užmegsti šiltą kontaktą. Nebijokite inicijuoti bendravimo!

0d63dab01e1b1c9e022e85c19bb15d88

Šiam kartui tiek. Atminkite, kad visada, kai pavargstate nuo visko, nejaučiate gyvenimo pilnatvės, galite pasileisti į kelionę. Kelionė, tai ne tik pasaulio pažinimas. Pažindami pasaulį, atrandate ir save. Keliaudami galite suprasti, kur jaučiatės geriausiai, su kokiais žmonėmis jaučiatės geriausiai, koks klimatas ar gamta jus labiausiai džiugina. Tad sėkmės paieškose!

Iki kito straipsnio!  🙂

Kolumbokelionės.lt