20 patarimų kaip surasti pigesnius lėktuvų bilietus!

Norėdami nepraleisti naujienų, spauskite LIKE ant mūsų Facebook puslapio
Mūsų kelionių nuotykius galite stebėti YOUTUBE kanale


Paruošėme 20 patarimų, padėsiančių surasti kuo pigesnius lėktuvų bilietus!

Lanksčios kelionės datos
Kainos gali labai svyruoti priklausomai nuo savaitės dienos, metų laiko ar artėjančių švenčių. Lankstūs kelionės datų nustatymai gali padėti rasti pigesnių variantų.

Lankstumas
Jei planuojate aplankyti ne vieną miestą ar valstybę, bandykite ieškoti įvairių maršruto variantų. Pvz. maršrutas:
Vilnius - Madridas - Majorka - Kaunas. Turbūt nėra didelio skirtumo išskrisime iš Kauno ir grįšime į Vilnių, ar atvirkščiai, tačiau oro linijuose bilietų kainos dažnai skirsis, todėl variantas: Kaunas - Maljorka - Madridas - Vilnius gali būti pigesnis. Mes asmeniškai visada tikriname įvarius maršrutų variantus, todėl kainos kartais skiriasi net 2 -3 kartus!

Neseniai dalinomės naujiena, kai vienos kelionės metu galėjome aplankyti Austrijos sostinę Vieną bei Kroatijos kurortą Splitą. Šie skrydžiai iš Vilniaus kainavo 79 eurus. Bet jei būtumę keliavę iš Vilniaus į Splitą ir tik tada į Vieną, tokie skrydžiai būtų kainavę apie 185 eurus!

Užsisakykite iš anksto
Skrydžių kainos linkusios kilti artėjant išvykimo datai. Vietiniams skrydžiams bilietus užsisakykite prieš 2–3 mėnesius, o tarptautiniams – prieš 5–6 mėnesius.

Ieškodami naudokite inkognito režimą
Kai kurios svetainės stebi jūsų apsilankymus ir gali padidinti kainą, jei pastebės, kad dažnai tikrinate tam tikrą skrydį. Naršymas inkognito arba privačiu režimu gali padėti to išvengti.

Nustatyti įspėjimus apie pasikeitusią bilieto kainą
Daugelis kelionių svetainių ir programų leidžia nustatyti perspėjimus apie konkrečias paskirties vietas. Jie jums praneš, kai kainos nukris.

Naudokite skrydžių palyginimo svetaines
Tokiose svetainėse kaip „Skyscanner“, „Kayak“ ir „Google Flights“ palyginamos įvairių oro linijų kainos ir siūlomos skirtingų kelionių datų ir maršrutų parinktys.

Kaupkite mylias
Jei dažnai keliaujate, apsvarstykite galimybę naudoti kreditinę kortelę, kuri siūlo skrydžio taškus ar mylias. Juos galima išpirkti bilietams įsigyti.

Biudžetinės avialinijos
Biudžetinės avialinijos dažnai siūlo daug pigesnius bilietus nei jų pilno aptarnavimo konkurentai. Būtinai patikrinkite jų mokesčius už bagažą, sėdynių pasirinkimą ir lėktuve teikiamas paslaugas.

Skrydžiai su persėdimu
Tiesioginiai skrydžiai dažnai yra brangesni. Jei neprieštaraujate praleisti šiek tiek daugiau laiko, skrydžiai su persėdimu gali sutaupyti pinigų. Taip pat tokiu būdu galite nebrangiai aplankyti papildomą miestą ar valstybę!

Apsvarstykite netoliese esančius oro uostus
Kartais skrydis į kitą netoliese esantį oro uostą arba iš jo gali gerokai pakeisti kainą. Pvz.: skrydis iš Vilniaus į Vieną yra labai brangus, tačiau į Slovakijos sostinę Bratislavą labai pigus. Kadangi tarp Vienos ir Bratislavos oro uostų atstumas yra tik apie 80 km, todėl labiau apsimokėtų atskristi į Bratislavos oro uostą ir nebrangiai nukeliauti iki Vienos miesto!

Iš Bratislavos į Vieną galite nukeliauti vos per valandą ir tik už 7 eurus! Flixbus autobusai šia kryptimi keliauja daugiau nei 10 kartų per dieną!

Užsisakykite kelionės paketą
Jei taip pat užsakote viešbučius ar automobilių nuomą, apsvarstykite galimybę užsisakyti paketą. Daugelyje kelionių svetainių siūlomos didelės nuolaidos užsakant paketus.

Kelionės savaitės viduryje
Skrydžiai antradieniais ir trečiadieniais paprastai yra pigesni nei skrydžiai savaitgaliais.

Kaip matome skrydis iš Vilniaus į Berlyną antradienį yra 2 kartus pigesnis nei keliaujant šeštadienį!

Skrydžiai ne piko metu
Skrydžiai nepopuliariu metu, pavyzdžiui, vėlai vakare ar anksti ryte, dažnai gali būti pigesni.

Bagažas
Tyrimai rodo, kad žmonės linkę kelionės metu nepanaudoti apie 30% paimtų į kelionę drabužių. Ypatingai keliaujant su biudžetinėmis oro linijomis, gerai apsvarstykite ar tikrai jums reikia tiek bagažo, kuris dažnu atveju gali sudaryti visą jūsų lėktuvo bilieto kainą.

Naudokitės kelionių organizatorių paslaugomis
Nors stengiamės keliauti savarankiškai, bet yra kelionių krypčių, kur be kelionių organizatorių neišsiversite! Pvz.: pigiausi skrydžiai ir kelionių pasiūlymai į tokias šalis kaip: Turkija, Egiptas, Tunisas bus tik per kelionių organizatorius ir agentūras.

Žinokite apie papildomus mokesčius
Kai kurios oro linijos siūlo itin pigius bilietus, tačiau už viską mokėsite papildomai. Prieš užsakydami būtinai apskaičiuokite bendrą kainą.

Oro linijų naujienlaiškiai
Avialinijos retkarčiais siūlo specialius pasiūlymus ir nuolaidas prenumeratoriams. Prisiregistravę gauti naujienlaiškius galite gauti prieigą prie šių pasiūlymų.

Užsisakykite tinkamu laiku
Kai kurie tyrimai rodo, kad yra optimalus laikas rezervuoti skrydžius, dažnai maždaug šešios savaitės iki išvykimo. Tai gali skirtis, todėl verta dažniau tikrinti oro linijų puslapius ir nustatyti kuriomis dienomis skrydžiai atpinga. Tik kaip jau minėjome, nepamirškite išsitrinti slapukų iš naršyklės!

Populiarios metų šventės
Visai logiška, kad brangiausi skrydžiai yra per didžiausias metų šventes. Europoje brangiausias laikotarpis yra Kalėdų ir naujųjų metų šventės. Jei planuojate skristi šiuo laikotarpiu, lėktuvų bilietų turėtumėte ieškoti daug anksčiau nei įprastai.

Open jaw flights
Tai angliškas skrydžių terminas, kai skrendama į kažkurį miestą, o grįžtama atgal iš kito. Pvz.: keliaujame iš Londono į Singapūrą, bet grįžtame į Londoną atgal jau iš Bankoko. Tokie skrydžiai yra dažnai pigesni nei įprasti. Mes taip pat mėgstame naudoti šiuos maršrutus ypatingai keliaujant į tolimus kraštus, kas sutaupo laiko ir pinigų.

Tikimės, kad sužinojote kažką naujo ir ši informacija padės ieškant pigių skrydžių. Jei straipsnis pasirodė naudingas, galite juo pasidalinti su draugais, kuriems ši informacija gali būti naudinga. Iki kito straipsnio!  🙂
Kolumbokelionės.lt