Kelionių kryptis – Kreta!

Norėdami nepraleisti naujienų, spauskite LIKE ant mūsų Facebook puslapio


Vienas garsus graikų filosofas pasakė: Kreta yra vaistas nuo visų ligų! Atvykę į šią salą, suprasite ką jis turėjo omenyje! Vieni gražiausių Europoje paplūdimiai, tarpekliai bei kitos lankomos vietos, tikrai neleis nuobodžiauti šioje saloje!

Kreta - didžiausia Graikijos sala bei penkta pagal dydį sala Viduržemio jūroje! Didesnės tik: Sicilija, Sardinija, Kipras ir KorsikaSalos sostinė - Heraklionas.

Mūsų komanda yra buvusi šioje didžiausioje Graikijos saloje, kuri mums leido suprasti vieną dalyką. Atostogauti Kretoje 7 dienas yra tikrai per mažas laiko tarpas. Salos išplanavimas turbūt nėra pats patogiausias turistui ir verčia jį sugrįžti vėl į šią nuostabią salą, jei nori aplankyti visas salos grožybes.  Sala yra ištįsusi per 260km, todėl jei galvojate, jog salą apkeliausite per kelias dienas, labai klystate. Saloje yra pagrindinis kelias, kurį vietiniai vadina ,,Nacionaliniu''.

Kretoje sezonas prasideda nuo Balandžio bei tęsiasi iki Spalio pabaigos. Iš asmeninės patirties, rekomenduotume keliauti būtent į sezono pabaigą, kai žmonių srautas yra sumažėjęs bei lėktuvo bilietai ir viešbučiai būna jau atpigę! Kretoje daugybė restoranų, kurie įsikūrę prie pat jūros, todėl skanaudami jūros gėrybių patiekalus, taip pat galėsite mėgautis ir saulėlydžiu!

Lankomiausios Kretos vietos!

Salos sostinė Heraklionas - yra ne veltui viena lankomiausių salos vietų, nes čia randasi vienas iš dviejų salos oro uostų, todėl čia nors ir ne savo noru, kaip buvo būtent mums, vis tiek galite patekti. Herakliono pavadinimas yra kilęs, kaip jau ir patys turbūt supratote, nuo legendinio graikų didvyrio Heraklio! Heraklione dažniau apsistoja  graikai, o turistai traukia į tolimesnius nuo sostinės viešbučius. Šiame mieste yra kruizinių laivų terminalas iš kur galite įsigyti kelialapius po Graikijos salas. Netoli Herakliono yra įkurtas ,,Water City'' vienas įspūdingiausių vandens parkų ne tik Graikijoje, bet ir visoje Europoje!

herak

Knoso rūmai - lankomiausia vieta visoje Kretoje! Vos už kelių kilometrų nuo Herakliono, turistų taip lankomi Knoso rūmai! Tai senovės miesto liekanos, kurios klęstėjo Mino civilizacijos laikotarpiu ir buvo pastatyti prieš 4000 metų! Atlaikę ne vieną žemės drebėjimą, buvo atstatyti ir vėl sudeginti, o šiandien Knoso rūmų kolonos yra įrodymas, koks didingas tai pastatas!

knos

Kurno ežeras - vienintelis gėlo vandens ežeras saloje! Ežeras tikrai neeilinis ir jį tikrai verta aplankyti. Kurno ežeras yra įsitaisęs prie kalno šlaito ir artėjant lyg jo, vaizdas būna lyg iš atvirutės! Ypatingas šis vandens tvenkinys tuom, jog yra dviejų spalvų. Ežeras yra labai seklus, nes ir jo paties dydis ne itin įspūdingas, tik 800 metrų ilgio. Ežere galima paplaukioti vandens dviračiais, su kuriais valandos laiko tarpo užteks per akis. Prie pat ežero taip pat yra įsitaisiusios kavinės, bei suvenyrų parduotuvėlės. Kurno ežeras ypač giedrą dieną, tikrai paliks neišdildomą įspūdį!

panorama of the lake Kourna, Crete, Greece

Chanija yra vienas lankomiausių turistų kurortų. Miestas yra venecijiečių pirklių palikimas ir jo architektūra tai primena. Vos atvykę į Chanijos autobusų stotį, pastebėsite jog čia daug didesnis žmonių srautas nei sostinėje Heraklione. Tęsiant apie autobusų stotį, tai iš jos pasieksite visas lankomiausias Kretos vietas, todėl galima sakyti, jog susisiekimas pakankamai gerai išvystytas. Chanijoje rasite daugybę kavinių, restoranų ir kitų pramogų. Daugybė restoranų yra išsidėstę palei jūros krantą, todėl grožėdamiesi jūros vaizdais, galėsite mėgautis jūros gėrybių patiekalais, kurių čia tikrai netrūksta!

chania

Samarijos tarpeklis - didžiausias tarpeklis Europoje! Jo ilgis yra 18km. Vietiniai sako, jog jei nebuvai Samarijos tarpeklyje, reiškia nebuvai Kretoje. Įspūdingas kalnų, didžiulių akmenų, augmenijos ir kitų gamtos turtų sutvėrimas. Samarijos parkas dirba ne visus metus. Kartais jis uždaromas dėl lietaus, dėl kurio atsiranda kalnų upė ir užlieja praėjimą per tarpeklį.

Įėjimas į šį parką kainuoja 5 eurus. Tarpeklio trasą sudaro 13km takas, kuriame neįmanoma pasiklysti, nes tarpeklyje yra tik vienas kelias ir be to su jumis visada bus daugybė turistų iš kitų Europos šalių. Einant vidutiniu greičiu, tarpeklį įveiksite per 3-4h. Tarpeklio trasa suskirstyta į 11 punktų, kuriuose galėsite prisėsti ant suoliukų, atsigerti šaltinio vandens ir pailsėti, nes žygis atima tikrai nemažai jėgų.

Jog šis tarpeklis unikalus, Jus suprasite vien iš to, jog privažiuoti prie jo yra tik vienas kelias. Pakilę aukštai ,,Baltaisiais kalnais'', prasidės Jūsų žygis tarpekliu, leidžiantis apie pusvalandį žemyn, stačiais laiptais. Einant tarpekliu, visada reikia išlikti budriam, nes yra padidėjusi tikimybė dėl krentančių akmenų iš aukščiau, apie kuriuos Jus įspės ženklai. Praėję pusę maršruto, viduryje Samarijos parko aptiksite 6 dešimtmetyje apleistą kaimelį, kurį Graikijos vyriausybė priverstinai iškraustė!

Šiam žygiui reikia būti fiziškai pasiruošusiam ir skirti tam visą dieną! Jei gyvensite Chanijoje, tai iš jos autobusų stoties, kas dieną rytais vykdomi du reisai į šį parką. Praėję Samarijos tarpeklį, atsidursite prie jūros kranto iš kurio keltu keliausite iki mažo turistinio miestelio ir iš ten autobusu nusigausite iki Chanijos.

17

Balos lagūna - yra tikrai unikali vieta ne tik Kretoje, bet ir visoje Europoje! Tai puikus žydro vandens ir balto smėlio derinys. Šioje vietoje susijungia trys jūros: Libijos, Egėjo ir Jonijos. Nors geografiškai tai yra ta pati Viduržemio jūra, tačiau vietiniai yra įpratę laikyti, jog Kretą skalauja iš viso 4 jūros. Būdami skirtinguose salos vietose, suprasite kodėl taip kalbama. Balos lagūna bene populiariausias piešinys, kuris puošia nuotraukas, atvirutes ar paveikslus, reklamuojančius Kretą! Šiaip vietai pasiekti reikalingas automobilis arba keltas.

kreta

Lasitis randasi Kretos rytinėje pusėje! Ši salos dalis sausesnė bei šiltesnė nei vakarinė. Šioje salos dalyje rasite, nemažai archeologijos paminklų, puikių paplūdimių bei prabangių viešbučių.

Salos pažiba ,,Vai'' paplūdimys. Prie uolų įsitaisęs, turistus stebina auksu spindinčiu smėliu ir palmių giraite. Šioje  vietovėje auga palmių rūšis, kuri neauga daugiau jokiame pasaulio kampelyje!

vaiFalasarnos paplūdimys yra bene gražiausia vieta, kurią aplankėme Kretoje! Apie 30km  į vakarus nutolusi nuo Chanijos vieta, tikrai nepaliks abejingų! Pirmiausiai turėsite pakilti į kalno viršų, o nuo jo viršaus Jus pasitiks Falasarnos grožis. Ši vieta yra pakankamai nuošali, čia nėra per daugiausiai viešbučių, todėl ir žmonių srautai čia mažesni. Palyginus su jūra Chanijoje, čia bangos jau didesnės bei vėjas taip pat. Čia tikrai verta atvažiuoti visai dienai, jei esate paplūdimių mėgėjai!

2 (1)