Kelionių patarimai (I dalis)

Norėdami nepraleisti naujienų, spauskite LIKE ant mūsų Facebook puslapio


Kelionių patarimų niekada nebus per daug! Kuo daugiau žinosime, tuo lengviau bei pigiau bus keliauti! Norėdami pasidalinti savo patarimais, tai galite padaryti komentaruose žemiau ar susisiekę su mumis e-paštu: Kolumbokeliones@gmail.com

1. Prenumeruokite įvairių oro linijų kompanijų naujienlaiškius! Taip sužinosite pirmieji apie teikiamas akcijas bei pigiausius skrydžius. 

2. Skraidykite per kaimynines valstybes! Norite nukeliauti į vieną ar kitą valstybę, bet skrydžiai pvz.: iš Lietuvos į ją brangūs? Pabandykite paieškoti skrydžių į šalią esančios valstybės oro uostus. Nuskristi iš Lietuvos į Liuksenburgą nėra pigu, tačiau galima skristi į Vokietijos Frankfurto Hahn oro uostą ir iš jo keliauti autobusu į Liuksenburgą. Atstumas beveik toks pats kaip ir važiuoti į Frankfurto miestą. Nerandate valstybėje oro uosto į kurią norite nuvykti? Galbūt, todėl jog jis randasi kaimyninėje valstybėje! Šis pavyzdys ypatingai galioja nykštukinei Monako valstybei. Artimiausias oro uostas randasi Nicoje, Prancūzijoje, kuri nuo Monako nutolusi tik per 15km.

3. Galima pigiai nuskristi čarteriniu reisu! Čarterinis reisas(užsakomasis skrydis) gali būti pigus, jei pirksite paskutinėmis minutėmis ar dienomis. Iš Lietuvos į Turkiją galima nuskristi tik čarteriniais reisais, kuriuos organizuoja kelionių agentūros. Mums visai neseniai labai padėjo šis užsakomasis reisas. Skridome atostogauti į Kretą ir tai turėjome daryti su Ryanair kompanijos lėktuvu iš Varšuvos. Tačiau likus dienai skrydis buvo atšauktas, žinoma mus būtų bet kokiu atveju nuskraidinę į Kretą, tik neaišku kada ir su kokiu persėdimu. Mums buvo labai svarbus atostogų laikas ir suradome visai pigu skrydį tiesiai iš Vilniaus. Į Kretą nuskridome tik už 82 eurus. Kodėl pasisekė? Nes nusipirkome paskutinius du bilietus, o sekančių bilietų kainos jau prasidėjo nuo 600 eurų. Daugiau apie mūsų nuotykius Kretoje rasite čia.

4. Ieškoti lėktuvo bilietus per paieškų sistemas! Pigiausius skrydžius rasite ieškodami per paieškų sistemas, tokias kaip: skyscanner, momondoaviasales, kayek. Čia lėktuvo bilietai bus pigesni nei ieškodami per kelionių agentūras, kurios užsidės tarpininkavimo komisinį mokestį.

5. Maršrutas su persėdimu gali būti pigesnis nei tiesioginis skrydis. Tai ypač galioja tolimiems skrydžiams. 

6. Atkreipkite dėmesį kur randasi oro uostas! Didieji miestai turi ne vieną oro uostą, todėl svarbus atstumas nuo jų iki miesto. Pvz: Vokietijos miestas Frankfurtas prie Maino, turi du oro uostus. Vienas randasi prie pat miesto vos už keletos kilometrų. O kitas ,,Hahn'' oro uostas, yra nutolęs nuo miesto per 120 km. Žinoma į šį oro uostą lėktuvo bilietai daug pigesni nei skrendant į pagrindinį oro uostą, tačiau reikėtų susidėlioti prioritetus kas Jums svarbiau kaina ar laikas keliaujant iki miesto.

7. Susiplanuokite kelionės maršrutą iš anksto! Jei planuojate pakeliauti po ne vieną miestą ar valstybę, reikėtų susiplanuoti maršrutą iš anksto. Daugeliu atveju galima pigiau nuskristi, jei skrisite atgal ne iš to paties oro uosto į kurį atskridote. Pvz.: jei ruošiatės keliauti  Prancūziją, ir iš Lietuvos atskrendate į Paryžių, su planais apsilankyti ir Nicoje, galite susidėlioti maršrutą taip, jog netektų grįžti atgal į Paryžių 700 km, o keliauti namo tiesioginiu skrydžiu iš Nicos. 

8. Išnaudokite ilgus sustojimus (stopover)! Ilgi sustojimai būdingi tolimiems skrydžiams, pvz.: iš Oslo į Niujorką su sustojimu Islandijos sostinėje Reikjavike. Tokiu būdų bent jau užsidėsite pliusą savo kelionių žemėlapyje.

9.  Lėktuvo bilietus pirkite vienu metu! Skrendate ne vienas, o su kompanija, turbūt suprantama, jog norėsite sėdėti vieni šalia kitų! Perkant lėktuvo bilietus Wizzair ir Ryanair , vietos pasirinkimas kainos papildomus pinigus. To išvengti galima perkant visus lėktuvo bilietus vienu metu. Taip apsidrausite, jog visi su draugais sėdėsite šalia.

10. Avarinis išėjimas! Turbūt ne vienas iš mūsų norėtų dažniau sėdėti prie avarinio išėjimo, skrendant su Wizzair ar Ryanair lėktuvais. Pagal taisykles, prie kiekvieno avarinio išėjimo turi sėdėti bent po vieną keleivį. Jei prie jų nėra žmonių, tai yra niekas neužsisakė bilietų tose vietose, galite paprašyti stiuardesės, jog leistų Jums ten atsisėsti. 

Laukite tęsinio su dar daugiau naudingų patarimų!