Kelionių patarimai (II dalis)

Norėdami nepraleisti naujienų, spauskite LIKE ant mūsų Facebook puslapio


Turbūt ne vienas esate girdėję, kai  žmonės iš Lietuvos lėktuvu aplanko Ispaniją ar Angliją vos už keliasdešimt eurų. Ne vienas žmogus yra bandęs surasti pigius lėktuvo bilietus, bet porą kartų nepavykus to padaryti, nuleisdavo rankas. Šiame straipsnyje duosime praktinių patarimų, kaip reikia ieškoti kuo pigesnių lėktuvo bilietų.

Pirmoji taisyklė kiekvienas keliautojas, savo arsenale privalo turėti Azuon programą, apie kurią daugiau sužinoti galite paspaudę šią nuorodą.

Antroji taisyklė - dažnai stebėti aviakompanijų puslapius. Pigių kompanijų, tokių kaip Ryanair ir Wizzair, bilietų kainos keičiasi porą kartų per dieną, todėl jei yra galimybė, reikėtų kuo dažniau tikrinti vežėjų puslapius.

Trečioji taisyklė - stebėti lėktuvo bilietus likus  maždaug dviems mėnesiams iki skrydžio, nes tuo metu bilietai būna pigiausi. Pasitaiko atvejų, kai kompanijos siūlo pigius bilietus likus daugiau nei pusė metų iki skrydžio, bet tai galioja dažniausiai tolimiesiems reisams. Jei esate lankstūs ir kelionės laikas Jums nėra svarbus, idealus atvejis gali būti paskutinės minutės pasiūlymas. Kompanijos matydamos, jog neišparduoda visų bilietų artėjant skrydžio datai, dažnu atveju parduoda keletą kartų pigiau nei vidutinė rinkos kaina.

Ketvirtoji taisyklė - norint rasti pigius bilietus šventiniam laikotarpiui, pradėti  jų ieškoti reikėtų anksčiau nei įprasta. Skrydžių bendrovėms nepalanku mažinti kainas, nes šiuo laikotarpiu žmonės keliauja namo arba pas giminaičius. Taigi, aviakompanijoms būtų nenaudinga nuleisti kainas, kai ir taip paprastai būna didesnė paklausa, todėl rasti pigių bilietų per patį šventinį laikotarpį tikimybė labai sumažėja.

Penktoji taisyklė -  žinokite kur skrendate! Dažna naujokų klaida yra ta, jog jie nežino, kad didieji miestai turi ne vieną oro uostą. Skrisdami, tarkim į Londoną, turėtumėte atkreipti dėmesį, į kokį oro uostą atskrisite, nes gali prisidėti papildomos išlaidos nusigaunant iš oro uosto į miestą. Ne kartą esame girdėję, kai niekada neskridęs lėktuvu žmogus mano, jog oro uostas randasi mieste, kaip,  pvz.: Vilniuje. Dažniausiu atveju oro uostas randasi toli nuo miesto ir neretai autobuso bilietai nusigauti iki miesto kainuoja daugiau nei patys lėktuvo bilietai, tai ypač galioja Frankfurto miestui, kurio Hano oro uostas nutolęs per 120 km. nuo miesto. Kaip taisyklė, pigių avialinijų kompanijos leidžiasi mažesnius ir atokesnius  nuo miesto oro uostus.

Šeštoji taisyklė - jeigu keliaujate trumpam laikotarpiui, stenkitės išsiversti su rankiniu bagažu. Pigios aviakompanijos dažnai mus džiugina pigiais lėktuvo bilietais, tačiau neretu atveju pridedant bagažą, sumokame tiek pat ar net daugiau nei už pačius lėktuvo bilietus. Tad keliaujant trumpam laikotarpiui, siūlytume bandyti išsiversti tik su rankiniu bagažu, kurio dažnu atveju užtenka kelių dienų ar savaitės kelionei.

Septintoji taisyklė -  atostogas reikia derinti prie pigių bilietų datos. Jei atostogausime, kai surasime pigius lėktuvo bilietus, sutaupysime nemažai pinigų. Daugelis pradeda ieškoti lėktuvo bilietų tik prieš jų atostogas, kas dažnai kerta per kišenę.

Jeigu kyla klausimų ar neaiškumų visada galite kreiptis nurodytais kontaktais ir kuo skubiau stengsimės Jums padėti 🙂