Kodėl verta keliauti į Graikiją?

Norėdami nepraleisti naujienų, spauskite LIKE ant mūsų Facebook puslapio


Jei vis dar nenusprendėte, kur šiemet atostogauti, tikimės šis straipsnis lengviau padės apsispręsti! Jei norite atostogauti prie jūros bei kartu  aplankyti istorines vietas, tokiu atveju Jūsų pasirinkimas neabejotinai turi būti Graikija!

Graikija - valstybė, kuri kasmet pritraukia milijonus turistų iš viso pasaulio, dėl savo puikaus klimato, istorinio paveldo bei virtuvės! Graikija žavi savo ypatinga atmosfera, begale nuostabių salų bei daug visko apie ką artimiausiu metu ir pakalbėsime!

Pasakiški Graikijos paplūdimiai!

Graikija - tai paplūdimių valstybė, su kuria sunku konkuruoti kitoms Europos valstybėms! Jie išsidėstę per visą pakrantę, turi savo unikalumą bei išskirtinę atmosferą! Ne vienas Graikijos paplūdimys patenka į geriausių Europos paplūdimių topus! Ypatingai Graikijos salose galima rasti paplūdimių, lyg iš reklaminių klipų, kurie traukia akį savo auksinės bei baltos spalvos smėliu!

Jei ieškote kažko neįprasto, rekomenduojame aplankyti žemiau aprašytus paplūdimius!

Navagio paplūdimys. Zakinto sala!

Turbūt yra tekę matyt ne vieną įspūdingą asmenukę ar video klipą iš šios vietos! Nusigauti iki šios vietos galima tik vandeniu, nes iš visų pusių Navagio paplūdimį skiria uolos. Pagrindinis šios unikalios vietos akcentas yra, paplūdimyje esantis kontrabandistų laivas, kurį kažkada audra išmetė į krantą!

navagio

Falasarna paplūdimys. Kretos sala!

Šis paplūdimys, išsidėstęs vakarinėje Kretos salos dalyje, tikrai paliks įspūdį! Kad iki jo nusigautumėte, Jums teks pakilti į kalną, o po to serpantininiu keliu nuo jo nusileisti! Vien jau būnant ant kalno ši vieta atrodo išties įspūdingai! Mūsų komanda yra buvusi šiame paplūdimyje ir tikrai rekomenduoja jį aplankyti!

falasarna

Balos paplūdimys. Kretos sala!

Dar vienas nuostabus Kretos paplūdimys, kuris yra bene populiariausia bei lengviausiai Kretos atpažįstama vieta! Ši nuostabi gamtos vieta, puikuojasi ant atviručių bei reklaminių stendų, kviečiančių aplankyti šią išskirtinę Kretos salos vietą! Atvykti iki šio paplūdimio patogiausia automobiliu arba laiveliu, kurie dažnai kursuoja pro šią vietą!

balos

Pagal Graikijos įstatymus visi šie nuostabūs paplūdimiai yra nemokami! Mokėti gali paprašyti tik už gultus, kurie yra dažname paplūdimyje, tačiau daugelis viešbučių savo svečiams leidžia jais naudotis nemokamai!

Senovinė architektūra bei paminklai!

Keliauti į Graikiją verta vien dėl jos įspūdingos istorijos! Didingas senovės Graikijos civilizacija palikimas privers Jus nustebti, o kartais ir išsižioti iš nuostabos! Įspūdingi dvarai, tvirtovės, akropoliai, vienuolynai bei rūmai išsidėstę per visą Graikijos teoritoriją, kuriems apžiūrėti Jums prireiktų keleto metų!

Jei nežinote ką aplankyti, štai kelios įspūdingesnės vietovės!

Knoso rūmai bei Minotauro labirintas!

Turbūt yra tekę matyti ne vieną filmą ar girdėti legendą apie Minotauro labirintą? Visi šie architektūros paminklai yra išsidėstę Kretos saloje! 

knos

Korfu miestas. Korfu sala!

Korfu sala (vietinių vadinama Kerkyra) yra įrodymas, jog Graikija buvo ne tik prekybos centras, bet mokėjo statyti ir didžiules gynybines sienas bei fortus apsaugančius nuo priešų! Korfu salos sostinėje Korfu, yra didžiulis fortas, įrodantis, jog graikai savo teritorijų taip lengvai neatiduodavo! 

fort

Akropolis. Atėnai!

Apie šią vietą turbūt daug kalbėti nereikia! Tai viena garsiausių ne tik Graikijos, bet ir viso pasaulio vietų, atpažįstama taip pat lengvai kaip kinų siena ar Egipto piramidės!

Acropolis, Athens (Greece)

Originali Graikijos virtuvė bei neįprasti saldumynai!

Pasimėgauti Graikiškais saldumynais Jūs galite bet kuriame šalies kampelyje, nuo Rodo salos iki Atėnų! Dauguma viešbučių įtraukia nacionalinius patiekalus į savo meniu, todėl ryte ar vakare Jūs turėsite galimybę prisiliesti prie graikiškos virtuvės! Ypatingas dėmesys yra patiekalams, kurie atspindi kiekvieną regioną, todėl kai kuriuos patiekalus galima paragauti tik būtent tame regione, nes niekur kitur jo taip pat nepagamins! 

Kretos musaka - tai tokia daržovių užkepėle su sūriu! 

Gyros - artimiausias analogas tam būtų, Lietuvoje taip mėgstamas turkiškas kebabas. 

Graikiškos salotos - visame pasaulyje puikiai žinomos salotos! Kas jas pagamins geriausiai, jei ne patys graikai? 

ru

Apie Graikiją ir jos salas, galima būtų parašyti kelias knygas ir tai būtų tik dalelytė to, ką ši nuostabi valstybė gali pasiūlyti! Viešėdami Graikijoje nepamirškite atsivežti lauktuvių vietinio vyno, Fetos sūrio bei alyvuogių aliejaus! 

Priminsime, jog iš Lietuvos yra tiesioginiai skrydžiai į šias vietas:

Vilnius - Atėnai: Ryanair, Wizzair oro linijos!
Vilnius - Korfu: Ryanair oro linijos!
Vilnius - Kreta: Ryanair oro linijos!
Kaunas - Rodas: Ryanair oro linijos! 

Apie mūsų įspūdžius Kretoje skaitykite mūsų įspūdžių skiltyje arba spauskite

Kreta (I dalis) ir  Kreta (II dalis).

Gero skaitymo,

Kolumbokeliones.lt