Kai lėktuvo bilietai jau nupirkti, viešbutis užsakytas ir vienintelis Jus nuo atostogų skiriantis momentas yra nesukrautas lagaminas, ateina į pagalbą kolumbokeliones.lt komanda. Pateiksime keletą patarimų, kurie palengvins bagažo sukrovimą bei padės kelionės metu!
1.Pasidarykite sąrašą. Gerai, tai skamba gana nuobodžiai, tačiau keliaujant pirmą kartą, tikiu, kad iš to jaudulio galima kažką pamiršti, arba neapgalvoję pasiimti per daug, kas vėliau trukdys visos kelionės metu, ir nepamirškite, kad bagažas turi apribojimų!
2.Nepamirškite pirmos pagalbos rinkinio! Mes tikrai nesakome, kad reikia pasiimti visą turimą namų vaistinėlės dėžę, tačiau svarbiausių vaistų maišelis apsidraudimui - tikrai svarbus lagamino krovimo momentas. Juk niekas nenori kentėti galvos skausmo, karščiavimo, virštininimo sutrikimų visos kelionės metu. Pasiimti savų vaistų į kelionę yra svarbu todėl, kad tiesiog tie vaistai, kurie pas mus gaunami be recepto, svečioje šalyje gali būti tiesiog neparduodami be gydytojo raštelio.
3.Skysčių apribojimai. Visi vežami skysčiai rankiniame bagaže turi būti ne didesni, nei 100 ml talpos buteliukuose, aišku tų po 100 ml gali turėti ne vieną, svarbu neviršyti apribojimo vienam buteliukui. Teks nusivilti, tačiau netgi buteliuko vandens per patikro negalima neštis. Visi didesnės talpos skysčiai turėtų būti dedami į registruotą bagažą.
4.Vardai ir žymės. Bene ant kiekvieno lagamino būna vieta, kurioje galima užrašyti savo vardą, pavardę, kontaktus. Ta vieta nėra veltui, nereikėtų bijoti užpildyti informacijos apie save, jeigu kartais jūsų lagaminą paimtų kitas žmogus, sumaišęs su savuoju.
5.Laikykitės apribojimų dėl bagažo. Jeigu Jūsų avialinija rašo, kad Jums priklauso tik 20 kg bagažas, tai reiškia, kad 20 kg ir ne daugiau! Šiuo atveju yra labai svarbu, prieš kiekvieną kelionę pasisverti savo lagaminą ir neviršyti leistinų normu. Kitu atveju, atsiras papildomų išlaidų už viršytą bagažo normą prie patikros, arba Jums tiesiog reikės atsisveikinti su keliais savo daiktais, kad bagažas svertų tiek, kiek leidžiama.
6.Pasilikite vietos visiems atostogų pirkiniams! Taigi, prieš kraudamiesi lagaminą, pagalvokite ir apie tai, kas svečioje šalyje bus begalė viliojančių pasiūlymų nusipirkti tam tikrų daiktų, siuvenyrų, lauktuvių. Turite gerai apgalvoti, ar Jūsų lagamine užteks jiems vietos. Kitu atveju, jeigu planuojate parsivežti nemažai lauktuvių, kurie užims nemažai bagažo vietos, pravartu būtų užsisakyti papildomą bagažą.
7.Batai. Batai užima ieties nemažai bagažo vietos, tad vertėtų gerai apsvarstyti, kiek tikrai batų porų Jums prireiks. Batų porų skaičius labai priklauso nuo laiko, kiek lanuojate atostogauti. 3 poros batų yra pagrįstas skaičius 1-2 savaičių atostogoms. Reikėtų iš anksto numatyti, ar svečioje šalyje planuosite eiti į žygį, ar daugiau laiką leisite pasyviai. Išsirinkite patogią avalynę, jeigu planuojate daug vaikščioti, visgi nuospaudos nėra geriausios kelionės palydovės. Nepamirškite to, kad taupydami bagažo erdvę, galite tam tikrus daiktus, pvz. kelionės kojines, sukišti į batus.
8.Kosmetika. Pasiimkite jos tik tiek, kiek būtina kelionės laikui. Nepamirškite, kad beveik visose apgyvendinimo įstaigose yra duodama dušo želių, šampūnų o kartais ir kūno losjonų. O pvz., kremo nuo saulės, galite tiesiog nusipirkti pačioje šalyje, kurią tikėtina ir visą išnaudosite kelionės metu.
9.Drabužių sukimas. Tai puikus būdas sutaupyti vietos lagamine, sukant drabužius!
10.Vertingiausius daiktus dėkite į rankinė bagažą. Retai registruoti bagažai pasiklysta, bet kam rizikuoti? Svarbiausius daiktus, fotoaparatus, telefonus susidėkite rankiniame bagaže, kad visada turėtumėte su savimi ir Jūsų kelionės netrikdytų svarbių daiktų trūkumas ir nereikėtų laukti, kol oro uostas pristatys Jūsų pasimetusį bagažą.
11.Nepamirškite adapterių. Kai kuriose šalyje, pvz., Kipre, elektros jungikliai nėra tokie, kaip Lietuvoje, tad tokioms staigmenoms, reikėtų pasiruošti iš anksto, dėl visa ko, jeigu viešbutis ar oro uostas negalės pasiūlyti Jums priimtino varianto.
12.Pakuokite drabužius pagal kategorijas! Vyniokite kelias prie kelnių, marškinėlius prie marškinėlių, taip lengviau viską rasite ir ilgiau pagažo turinys išliks tvarkingas.
13.Orų prognozė. Geriausia ją tikrinti dieną prieš skrydį, tikėtina, kad bent keliom dienoms galima daugiau ar mažiau kažką numatyti. Aišku, priklauso nuo to į kurią šalį vykstate, ir kaip dažnai joje per metus šviečia saulė ar lyja lietus. Mes viliamės, kad skėčio keliaujant Jums neprireiks niekada.
14.Rankšluosčiai. Tai dar vienas daiktas, kurio turio turbūt nereiks imti keliaujant į kelionę. Prieš kelionę pasidomėkite, ar į Jūsų apgyvendinimo įstaigos sąlygas įeina rankšluosčiai, dažniausiai juos rasite kambariuose ir jie bus dažniausiai kartą per dieną pakeičiami švariais. Deja dažnu atveju kambario rankšluosčiai būna netinkami neštis į pliažą.
15.Praėjimas pro apsaugą. Einant pro apsaugą, apsaugos darbuotojai gali paprašyti nusiauti batus, išsiverti metalinius daiktus nuo kūno, nusiimti diržą, bet dėl saugumo sumetimų jus apžiūrėti, ar neturite įsidėjęs papildomų daiktų drabužiuose, kuriuos būtų draudžiama skraidinti.
16.Nepalikite pagrindinių daiktų namuose! Prieš važiuojant į oro uostą, dar kartą atidžiai pasitiktinkite, ar tikrai turite su savimi pasą, draudimą, ar tikrai turite pinigus, bei kitus svarbius daiktus, kurie sutrukdytų išskristi.
Šiam kartui tiek, sklandžios kelionės! 🙂
kolumbokeliones.lt