Pavojingiausi pasaulio oro uostai!

Norėdami nepraleisti naujienų, spauskite LIKE ant mūsų Facebook puslapio


Pasaulyje yra tūkstančiai oro uostų, vieni mažesni kiti tiesiog gigantiški! Taip pat yra tokių oro uostų, kuriuose tupdant lėktuvą pilotus išmuša prakaitas! Taip, tai pavojingiausi oro uostai pasaulyje! Apžvelgsime 5 iš jų.

Gibraltaro oro uostas!

Gibraltaras - mažytė teritorija priklausanti Jungtinei Karalystei, kuri turi tikrai ypatingą oro uostą! Gibraltaro oro uosto takas kertasi su keliu skirtu automobiliams! Tai tikrai įdomus reginys, kai automobiliai stovi prie užtvaro ir laukia ne traukinio, o pakylančio arba nusileidžiančio lėktuvo! Gibraltaro oro uosto pakilimo tako ilgis 1829 metrai!

Cristiano Ronaldo oro uostas, Madeira

Iki 2000 metų nemaža dalis pilotų tiesiog atsisakydavo skristi į šį Portugalijai priklausantį, Madeiros saloje esantį oro uostą! Visgi po kelerių metų inžinieriai sugalvojo, kaip palengvinti nusileidimą šiame oro uoste, ir pastatė 180 kolonų, kurios prailgino nusileidimo taką. Tačiau ir prailginus nusileidimo/pakilimo taką, pilotams šis oro uostas vis tiek yra didelis iššukis, kadangi čia dažnai pučia šoninis vėjas!
Nuo seno šis Madeiros oro uostas buvo vadinamas ,,Funšalio'' tačiau 2017 metais buvo pervadintas Cristiano Ronaldo vardu, kadangi šis garsus futbolininkas yra gimęs Madeiros saloje!

Princesės Julianos oro uostas, Sen Martenas

Karibuose esanti mažytė sala Sen Martenas, kurios pietinė dalis priklauso Nyderlandams, turi taip pat gana neįprastą oro uostą! Princesės Julianos garbei pavadintas oro uostas, išsidėstęs prie pat jūros kranto, todėl lėktuvai leidžiasi tiesiai virš poilsiautojų galvų! Ši vieta yra be galo populiari tarp turistų, kadangi kiekvienas nori pasidaryti įspūdingą asmenukę su besileidžiančiais lėktuvais fone. Sala yra populiari tarp turistų iš viso pasaulio, todėl lėktuvai šioje saloje leidžiasi kas 10 minučių!

Tendzing-Hilary oro uostas, Nepalas

Oro uostas Himalajų kalnuose, kur pilotas neturi teisės padaryti bent menkiausią klaidą! 2008 metais šis oro uostas buvo pervadintas į Tendzingo ir Hilario vardą, kurie buvo pirmieji Everesto kalno užkariautojai! Pilotams pakilti bei nusileisti labai trukdo uola bei pačio pakilimo tako ilgis, kuris siekia vos 537 metrus. Įdomus faktas, jog visi skrydžiai šiame oro uoste yra atliekami pagal vizualinio skrydžio taisykles, nenaudojant šiuolaikinių navigacijos prietaisų!

Sabos sala, Nyderlandai

Dar viena sala Karybuose priklausanti Nyderlandų Karalystei! Šioje saloje nesileidžia tarptautiniais reisais skraidantys lėktuvai, kadangi oro uosto pakilimo takas yra viso labo 400 metrų! Be to, jog pakilimo takas yra labai trumpas, pilotams sunkumų priduoda ir stiprus vėjas pučiantis nuo jūros!