Atostogos Maroke: Agadiras ir Rojaus slėnis

Pigūs lėktuvo bilietai į Agadirą, Maroką

Taip populiarėjanti Maroko kryptis  tarp Lietuvos, ir ne tik Lietuvos keliautojų taip pat suviliojo ir mus. Kadangi keliaujame tik tada, kai lėktuvo bilietai būna tikrai pigūs, mums pasitaikė itin gera kaina, t.y. vienpusis tiesioginio lėktuvo bilietas Vilnius - Agadiras su WizzAir  kainavo tik 17.49 eurai, o bilietą nusipirkome likus dviems savaitėms iki skrydžio, keliavome spalio mėnesį. Nesirinkome atgal grįžti su WizzAir lėktuvu kryptimi Agadiras - Vilnius, kadangi ir atgalinis bilietas kainavo bene virš 100 eurų, o taip pat ir neplanavome sėdėti tik Agadire, nusprendėme keliauti per Maroką ir iškeliauti iš kito oro uosto ir aplankyti dar vieną papildomą šalį pakeliui namo. Taigi, mūsų skrydžių maršrutas atrodė taip:
   Vilnius - Agadiras  (17.5 eur, WizzAir)
   Fesas - Barselona  (26 eur, RyanAir)
   Barselona - Vilnius (45 eur, WizzAir)

20181014_175121

Agadiro oro uostas

Agadiro oro uostas nėra didelis, atrodo lyg turintis kelis reisus per dieną, kadangi mes atskridę iš Lietuvos buvome vieninteliai keleiviai oro uoste. Atvykus reikia užpildyti imigracinę kortelę, patariame turėti su savimi tušinuką, kadangi keleivių iš lėktuvo daug, o tušinukai tik keli. Imigracinėje kortelėje pildomas vardas, pavardė, gimimo data ir vieta, pilietybė, valstybė, kurios rezidentas esate, profesija, iš kur keliaujate, į kur keliaujate, kur apsistosite bei paso numeris ir kada išduotas. Pirkti vizų Lietuvos piliečiams, skrendantiems į Maroką nereikia, tačiau žinoma reikalingas pasas, tapatybės kortelė netinka.

20181014_161915

Kaip nukeliauti iš Agadiro oro uosto į Agadiro miestą?

Vos išėjus iš oro uosto, lauke laukė daugybė taxi mašinų, didesnių ir mažesnių. Buvome girdėje, kad kaina iš oro uosto yra fikstuota, t.y. 20 eurų už lengvąjį taxi, kuriame telpa 2-3 žmonės. Pradėjome klausinėti kainų, susiradome didesnį taxi, kuris mums pasiūlė už du asmenis sumokėti ~14  eurų, kaina mums tiko, kelias minutes palaukėme, kol surinks visus keleivius, ir pajudėjome link Agadiro. Taigi, susiorganizuoti transportą iš oro uosto sudėtinga nebuvo, tad visai net ir nebūtina tuo rūpintis iš anksto.

20181014_170352

Maroko kurortas  - Agadiras

Agadiras įsikūręs šalia Atlanto vandenyno pakrantės, turi gana netrumpą ir platų smėlio paplūdimį. Keliavome spalio mėnesį, nors  įsidienojus oro temperatūra pakyla iki +26 laipsnių, tačiau vandenyno vanduo buvo jau gana šaltas, tad besimaudančių vos vienas kitas turistas. Šalia paplūdimio įsikūręs ir didelis apžvalgos ratas, kurio kaina 4 eurai asmeniui, o pasuka apie 5-7 ratus, taip pat yra ir keletas atrakcionių vaikams bei begalė restoranų. Taip pat paplūdimyje galima pajodinėti ant kupranugarių. Agadiras - miestas labiau tinkantis laiką leisti pasyviai, tad jeigu mėgstate aktyvias keliones, rekomenduojame jame apsistoti iki 2 naktų, o iš jo nukeliauti į Rojaus slėnį (angl. Paradise Valley).

Agadir kolumbokeliones lt20181014_184014 (1)

Rojaus slėnis (angl. Paradise Valley).

Keliaudami į Agadirą, turėjome tikslą aplankyti daugelio keliautojų išgirtą Rojaus slėnį, kuris yra nutolęs nuo Agadiro apie 30 km. Buvome girdėję, kad į jį yra organizuojama ekskursija, kuri kainuoja apie 25 eurus asmeniui, ir taip pat girdėjome, kad daugeliui ekskursijai skiriamo laiko yra per mažai, žmonės nespėja pasimėgauti gamta, pasimaudyti, tad nutarėme į Rojaus slėnį keliauti savarankiškai. Gatvėje susiradom taksi, su kuriuo suderėjome 400 dirhamų sumą, tai yra apie 37 eurus, tad gavosi jau pigiau dviems žmonėms, negu keliauti su ekskursija. Taksistas važiuodamas sustojo pakeliui gražiose kalnų vietose, kur galėjome nusifotografuoti, palydėjo iki pagrindinės Rojaus slėnio vietos, kur visi turistai gali išsimaudyti bei davė 1,5h pasimėgauti gamta ir maudynėmis, ko mums pilnai pakako. Rojaus slėnyje galima išgerti ką tik spaustų sulčių, pavalgyti, pasideginti ant uolų, išsimaudyti, pašokinėti nuo olų. Keliaudami į ten, turėkite omenyje, kad uolų vietos, kurios yra vandenyje, labai slidžios, tad išlipti plikais padais gana sudėtinga ir netgi nesaugu, tad rekomenduojame turėti minimum kokias nors kojines, kurios bent kiek palengvintų išlipimą, kad būtų kur atsispirti, arba specialius maudymosi batus. Pabūti ten tikrai smagu ir verta nuvykti.  Aišku, nebūtų marokietis, jeigu nepaprašytų dar papildomai pinigų po visos kelionės, tad dar davėme 70 dirhamų arbatpinigių, nes jis tikrai stengėsi ir papasakoti kuo daugiau ir palydėti, kur reikia 🙂

Rojaus slėnis Paradise Valley

20181015_125329

20181015_120851

20181015_120818

Apgyvendinimas Agadire

Agadire gyvenome Oasis Hotel & Spa viešbutyje, kaina už naktį su pusryčiais 36 eurai + miesto mokestis. Viešbutis visai netoli paplūdimio, per balkoną matosi vandenynas, yra puikus baseinas. Viešbutis jau reikalauja kosmetinio remonto, bet porai naktų buvo visai neblogas variantas, neišrankiems gyventojams.

20181015_173204

Šį kartą tiek, laukite kitos dalies apie atostogas Maroke!

Kolumbokeliones.lt