Savaitgalio kelionė į Jordaniją: įspūdžiai, patarimai bei kainos.

Jordanija per pastaruosius metus tapo bene viena iš populiariausių naujų "Ryanair" krypčių. Pigiais skrydžiais susigundėme ir mes, ypatingai kai tiek gerų įspūdžių pateikdavo iš ten grįžę mūsų kraštiečiai. Skrydis asmeniui į abi puses: 55 eur (non priority),  ir tai bene viena iš mažesnių tos kelionės išlaidos dalių. Žemiau pateiksime, kiek kainavo mūsų trijų naktų savaitgalis Jordanijoje.

Jordan Pass - tai Jordanijos turisto bilietas, į kurį įeina: viza, įėjimas į Petrą, Wadi Rum bei galimybė nemokamai apsilankyti daugelyje kitų lankytinų vietų. Daugiau lakytinų vietų  ir bilietus nusipirkti galite čia:  www.jordanpass.jo  Jordan Pass kaina asmeniui nuo - 92 eurų, kaina priklauso nuo to, kiek dienų norėsite lankytis Petroje (žiūrėkite žemiau).

petra

Automobilio nuoma Jordanijoje  už  3 paras: 102 JOD (su pilnu draudimu). Galime drąsiai rekomenduoti automobilių kompaniją "Auto Nation".  Paėmus papildomą pilną draudimą, depozito nereikalavo. Atvyko pasitikti į oro uostą, nusivežė į už kelių kilomentrų esantį savo ofisą sutvarkyti nuomos dokumentų bei leido sugrąžinti automobilį keliomis valandomis vėliau nei lygiai po 3 parų nereikalaudami papildomų pinigų (matėm, kad kai kurios kitos kompanijos už papildomas valandas reikalaudavo primokėti). Sugrąžinus automobilį, mus vėl nuvežė į oro uostą - tai labai patogu! Kažkokių nesklandumų atiduodant automobilį nebuvo, nepriekabiavo, nors ir mes vairavome tvarkingai, jokių įbrėžimų nepalikome.

Keliai Jordanijoje:  pagrindinė autostrada iš Amano link Petros, nuo Petros link Akabos yra didžiaja dalimi ganėtinai prasta, vietomis tvarkoma, kelias sutrūkinėjęs, duobėtas. Šiaip eismas nėra stipriai intensyvus.  Kelias iš Akabos link Negyvosios jūros jau tikrai neblogas, aplink galima pasidairyti į uolas ir vietomis dykumos kopas bei kupranugarius.

Orai Jordanijoje gegužės mėnesį: visada saulėta,oro temperatūra +27 +38 dienos metu, naktį žemiausia +15  + 20 (priklausomai kurioje šalies dalyje esate).

Jordanijos valiuta, atsiskaitymas kortele: 1 JOD (Joranian Dinar) = ~1,26 EU. Rekomenduojame atidžiai stebėti valiutos kursą ir prieš keliaujant pasižiūrėti, koks kursas  ir kur yra geras. Nerekomenduojame keistis oro uoste (neparuošėme namų darbų), nes už 300 EU gavome tik 200 JOD (esant geram kursui, t.y. 1 EU = 0,79 JOD būtumėme gavę 237 JOD, kas mums reiškė apie 46 eur nuostolį). Joranijoje taip pat drąsiai galima  beveik visur atsiskaityti ir doleriais. Viešbučiuose, kur buvo negalima atsiskaityti iš anksto, mokėdavome kortele, degalinėse taip pat. Reikia atkreipti dėmesį, kad atsiskaitinėjant mažomis sumomis kortele, gali atsirasti papildomų kortelės mokesčių (oro uoste norėjome nusipirkti vandens ir dėl mažos sumos, anot pardavėjos, mums bus papildomai įskaičiuotas 5 JOD atsiskaitymo kortele mokestis!

Petra. Daugelis pataria žygį po Petrą pradėti nuo ankstyvo ryto, nes ir prasieiti yra nemažai kur ir dar ne taip karšta. Mes atvykome į šalia Petros esantį miestelį Wadi Musa (ganėtinai netidelis miestelis kalnuotoje vietovėje su nemažai maitinimo įstaigų) iš vakaro, kuriame pernakvojome ir nuo ankstyvo ryto pradėjome žygį po Petrą. Daugelis Petrai pataria skirti ne vieną dieną, o netgi dvi ar daugiau. Mes Petroje praleidome apie 5-6 valandas, nuėjome apie 17 km (į abi puses) ir mums užteko susidaryti vaizdą. Pats pagrindinis Petros objektas yra ne taip ir toli, vos už 700-900 m, o toliau yra takai bei kilimas į kalną, kur atsiveria, kaip jie patys rašė  "The Best view in the world" ( atsiveria vaizdas į kalnų viršūnes, "view" tikrai ne best in the world, bet užpilti visai ir verta 🙂 vaikštant po Petrą turėsite galimybę karts nuo karto nusipirkti vandens po 1 JOD (už 0,5 l buteliuką) kitų užkandžių, taip pat skarų ar skrybėlių, kelnių. Reikia paminėti, kad pats kelias į kalną tikrai nėra lengvas esant aukštai temperatūrai, būtinai gerkite vandens ir darykite petraukėles, pasitepkite kremu nuo saulės, kad neperdektumėte (kaip mes), turėkite kepurę ar skarą.

t/sdcard/DCIM/100GOPRO/G0100216

t/sdcard/DCIM/100GOPRO/G0060145

Akaba. Kurortas Jordanijos pietuose šalia Raudonosios jūros. Šiame miestelyje nemažai parduotuvių, maitinimo įstaigų yra ir maudymuisi tinkamų krantų, tačiau maudytis mes važiavome už 10 km esantį vadinamą viešą paplūdinį " Aqaba South beach". Paplūdimys ganėtinai gražus, yra skėčiai, galima išsinuomoti gultų, taip pat mačiau sūlomą galimybę panardyti. Pats vanduo labai skaidrus, tačiau krantas turintis nemažai akmenukų tad bristi į jūra be maudymosi batų šiek tiek nemalonu.

60977100_187268398848219_4459088450330558464_n

Negyvoji Jūra. Vienas iš smagesnių kelionės momentų buvo kelionė ir viešnagė prie Negyvosios jūros. Turėjome nakvynę viešbutyje Ramada Resort Dead sea, tad turėjome ir privatų bei sutvarkytą  priėjimą prie Negyvosios jūros, galėjome maudytis purvo voniose. Nuostabus jausmas maudytis jūroje, kuri tave laiko. Negyvosios jūros vanduo labai sūrus, tad saugokitės, kad nepatektų net menkiausias lašelis į akis, taip pat turint kažkokių žaizdų, ten maudytis tikrai būtų nemalonu. Kai ieškojome viešbučių nakvynei prie negyvosios jūros kranto, tai jų pasirinkimo tikrai nebuvo labai daug, Ramada Resort Dead sea bene pigiausias, paskutinės minutės pasiūlymas mums kainavo 68 eur su pusryčiais.  Į viešbutį negalima įsinešti savo maisto ir gėrimo, tad jeigu planuosite čia gyventi, būkite tam pasirengę. Maistas ir gėrimai viešbutyje gana brangūs, vakarienė kainuoja apie 17 JOD. Viešbučio atmosfera smagi, didelis baseinas, groja muzika, ir kas dešimt minučių mini busiukas vežioja prie negyvosios jūros kranto (pėščiomis iki jos apie 10 min). Tad Ramada Resort Dead Sea galėtume tikrai rekomenduoti. Viešbutyje taip pat sutikome nemažai lietuvių.

Capture

 Capture

Ir paskutinis patarimas: nepasilikite lauktuvių pirkti Amano oro uoste, nes kainos tikrai didelės!

Tikimės, kad čia radote naudingos informacijos!

Iki!