Kelionė po Pietryčių Aziją su vaiku: Malaizijos sostinė – Kuala Lumpūras

Sveiki keliautojai,

Antrą kartą lankomės Malaizijos sostinėje Kuala Lumpūre ir jį pamatėme iš visiškai kitos pusės – deja neigiamos, su vaikais čia labai nepatogu keliauti (patikslinu, su tais vaikais, kurie dar didžiąją laiko dalį prasėdi vežime). Keliaujant metro po miestą, beveik visų kelionių metu vežimą užnešti prie metro linijos tekdavo rankomis, nes dauguma liftų tiesiog neveikia, eskalatoriai yra ne visur, o jei ir yra, ne visi veikia. Nuorodų į tam tikrus objektus taip pat labai trūko, miestas gan painus ir nepatogus, o mes nusprendėme būti ten visą savaitę!

Mūsų pirmi įspūdžiai iš Kuala Lumpūro youtube kanale.

Kaip atvykti iš Kuala Lumpūro oro uosto į Kuala Lumpūro miestą?
Mes išbandėme du keliavimo variantus: express traukinį ir Grab taxi. Iš oro uosto su express traukiniu centrą pasiekėme per pusvalandį, kaina asmeniui apie 12 eur. Iš savo apartamentų, kurie buvo Kuala Lumpūre pora kilometrų nuo centro į oro uostą pasirinkome vykti Grab taxi, nes turėjome ankstyvą skrydį, kada su metro dar būtų nepavykę nuvykti iki centrinės stoties. Nustebino Grab kaina, už nuvežimą ankstyvą rytą į oro uostą mums kainavo tik 14 eu, užtrukome apie 40 minučių, sutaupėme laiko, pinigų ir nereikėjo patiems tampyti bagažo, tad tikrai keliaujant 2-4 asmenims, Grab taxi labiau apsimoka.

Apgyvendinimas Kuala Lumpūre:
Vienas geriausias iš mūsų sprendimų buvo apsigyventi apartamentuose dangoraižyje su ant stogo įrengtu baseinu – vaizdas bent kuriuo paros metu garantuotas. Apartamentus užsakinėjome kelios dienos iki atvykimo, tad ir kaina buvo perpus mažesnė, apie 55 eur už naktį. Ką mes gavome už šią sumą? 30 kv apartamentus su mini virtuve bei vonios kambariu 40 aukšte su vaizdu į miestą, galimybe naudotis dvejais baseinais 35 ir 3 aukšte, sporto sale, daug poilsio zonų, šalia prekybos centras, metro, centras už 2 km. Pavadinimas bookinge “Maxhome at Lucentia Bukit Bintang City Centre KL“. Jeigu nebus vietų pas šį nuomotoją, tai galima ieškoti tiesiog Lucentia residences bendrai, ten daug kas teikia trumpalaikės nuomos paslaugas. Labai rekomenduojame šią vietą!

Maistas:
Gyvenome šalia prekybos centro, kuriame buvo foodkortas su įvairių šalių gatvės maistu, kainos už porciją prasideda nuo 2 eurų, tad pavalgyti pigiai tikrai galima.

Pramogos:
Batu caves šventyklos lankymas bene populiariausia veikla Kuala Lumpūre! Pagrindinės šventyklos lankymas nemokamas, nuvažiuoti galima su metro. Vieta gan egzotiška, joje gausu beždžionių ir balandžių. Pasiekti šventyklą reikia užkopus ne vieną dešimtį laiptelių, negalima eiti apnuogintomis kojomis, jos turi būti uždengtos žemiau kelių. Neturintiems tinkamo rūbo, vietoje už 3 eur galima įsigyti skarą. Aplink šventyklą nemažai prekyviečių, kuriose galėsite užkasti ar atsigerti.

Petronos dvyniai bokštai – Kuala Lumpūro vizitinė kortelė, daugelį metų šie bokštai buvo aukščiausi pasaulyje. Šalia šių bokštų kiekvieną vakarą sutemus vyksta muzikinių bei šviečiančių fontanų programa – reginys nemokamai.

Nemokamas vaikų baseinas bei žaidimų aikštelė šalia Petronos dvynių bokštų – jeigu keliaujate su vaikais. Daug įspūdžių keliantis negilus, gan švarus viešasis baseinas, kuris teikia džiaugsmą vos ropoti pradėjusiems kūdikiams ir paūgėjusiems vaikams – verta išbandyti. Žaidimų aikštelė, sūpynės, čiuožyklos – gana didelė ir smagi teritorija.

Uždaras atrakcionų parkas prekybos centre (Berjaya Times Square Mall) – bilietas į atrakcionų parką suaugusiam žmogui kainavo apie 16 eurų, vaikams bilietas šiek tiek pigesnis, o ir veikti jiems ten tikrai yra ką, nes nemažai atrakcionų skirtų būtent jiems. Kadangi buvome darbo dienos viduryje, žmoniu buvo labai mažai, todėl nereikia ilgai laukti eilėje, o patikus atrakcionui galima vėl grįžti į eilę ir už 5 minučių pakartoti! Suaugusiems atrakcionų mažokai, bet atėjus su vaikais tikrai galima bent kelias valandas praleisti linksmai, tad rekomenduojame apsilankyti.

Ekskursija į Petronas bokštus – buvo išpirkti visi bilietai kelioms dienoms į priekį, tad nepavyko aplankyti. Jeigu norėsite ten užkilti, pasirūpinkite bilietais bent savaite prieš vizitą.

Bendrai kalbant, Kuala Lumpūras turi ką pasiūlyti, turi savo žavesio, bet kantrybės tikrai prireiks, ypač su mažais vaikais

Šiuo metu siunčiame linkėjimus iš Vietnamo Phu Quok salos ?

Ačiū, kad skaitėte!