Kelionė po Pietryčių Aziją su vaiku: Singapūras, pramogos, kainos.

Sveiki keliautojai,

Mūsų kelionės į Pietryčių Azija jau nebeįsivaizduojama be Singapūro, čia lankomės trečią kartą, tačiau su vaiku pirmą, tad daug ką peržiūrėjom šiek tiek kitu kampu. Šios kelionės metu Singapūre praleidome 5 naktis.

✈️Skrydis: Vilnius – Stambulas (3h ore ir 2h stopas) – Singapūras (10h ore). Nemeluosiu, lengva nebuvo, lėktuvas skambėjo karts nuo karto nuo raudų ? patys aišku irgi be miego, bet kadangi išsileidom į 2 mėnesių kelionę – tai verta pakentėti!! Skridome su Turkish Airline, skrydžio bilietus pirkome likus ~4 mėnesiams iki kelionės, kaip tik per Turkish Airline skrydžių išpardavimą, tad bilietas asmeniui pirmyn ir atgal kainavo 500 EUR. Namo skrisime iš Bankoko. 

? Apgyvendinimas. Apsistojome Chinatown rajone – smagu, kad daug maitinimo įstaigų aplink. Patogus rajonas, netoli centras ir lankytini objektai. Kainos nėra žemos, mums naktis kainavo 100 eur už mažytį kambarėlį, kuriame sunku ir prasilenkti, bet atvykome ne kambaryje būti ir į apgyvendinimą niekad neinvestuojame, svarbu kad būtų patogi vieta ir švaru.


?Maistas: netaikom niekad į prabangius, rasdavom patiekalus po 4-6 eur Chinatowno foodkortuose (daug įvairių šalių virtuvių), Indiško maisto ragavome Little India rajono foodkorte. Įvairūs vaisvandeniai svyruoja nuo 1 eur iki 3 eur priklausomai nuo vietos, alkoholiniai gėrimai daug brangesni nei Lietuvoje.


?Viešasis transportas: metro, labai greita ir patogu. (Tourist pass 3 dienoms neribotas 15eu/asm, vaikams iki 7 metų nemokamai). Taip pat su šiuo pasu galima keliauti ir autobusais. Metro dažniausiai visi užleidžia vietą žmonėms esantiems su vaikais, rūpinasi komfortu. Nusileist į metro ir vėl užkilti į gatvę patogu liftais, jų laukti ilgai nereikia.


?Pramogos:


1.Gardens by the bay. Kiekvieną dieną – labiau vakarop eidavome į Gardens by the bay, kuriame sutemus taip pat būdavo ir futuristinių medžių- šviesų šou su muzika (pramoga nemokama).

Gardens by the bay

Šis parkas turi ir nemokamą vaikų žaidimo zoną, taškytis ir lakstyti po fontantus, arba žaisti sausoje zonoje, suptis ant sūpynių, karstytis po įvairius namelius. Vaikams čia tikras rojus, daug gerų emocijų.

Vaikų žaidimo zona


2. Zoo sodas: nerealiai patiko, didelė teritorija, patogūs takai tinkantys pasiimti ir vežimą, kažkokiais momentais yra maitinami guvūnai, jei neklystu, galima ir pabandyt maitinti. Mes per vėlai atvykom, bet kas vykti planuos, vykit nuo ryto, ten yra daug maitinimo įstaigų ir suolelių prisėsti pailsėti, taip pat šviežių apelsinų sulčių automatai po 2 eur ( Zoo sodo bilietas 30eur/asm, vaikams iki kažkiek metų nemokama).


3. ArtScience museum su Future World programa.
Jeigu neklystu, muziejaus tematikos karts nuo karto keičiasi, jos būna kelios (pramoga 17eu/asm). Manau tikrai įdomu ypač vaikams, bet nustebino, kad gan trumpa, mažai ten ką apžiūrėti buvo. Kas labiausiai patiko, nupiešti piešinį, jį atskanuoti ir jis įkrenta ant sienos video.


4. Marina SkyPark – miesto apžvalga nuo Marina Bay Sands hotel 56 aukšto. Nežinau, man nieko ypatingo ? viskas gražiau nuo žemės ? (pramoga 15 eu/asm).

Marina Bay Sands SkyPark


5. OCBC Skyway – Marina Bay Gardene prasieiti tarsi lakų taku tarp super medžių viršūnių ( trukmė 15 min, 7 eu/asm).


6. Sentosa sala – važiavimas su traukinuku (įskaičiuota į tourist pass). Ten galima pasimaudyti, pasideginti, pavalgyti. Taip pat joje yra Universal Studios Singapore, esam joje buvę kol neturėjom vaikų, o db mūsų mergytė dar per maža, bet irgi smagi pramoga, kieno vaikai didesni šiek tiek, tai veiklos visai dienai (~50eu/asm)


7. Japanese garden (nuvažiavę tik pamatėm, kad parkas uždarytas renovacijai, bet atrodė vertas dėmesio).
8. Changi oro uostas daugelį metų išrenkamas kaip vienas geriausių oro uostų. Kaip visada besiruošiant su vaiku, pristigo laiko, aplankėme tik jo sodą su iš viršaus tarsi kriokliu tekankčiu vandeniu – šis reginys visiškai nemokamas. 

Bendrai, Singapūre tikrai veiklų pilna  tiek su vaikais, tiek be jų. Mūsų dukra dar mažytė, ne viską pilnai išnaudojom, bet kieno kiek didesni vaikai – tik pirmyn.

Iš Singapūro atkeliavome į Malaizijos salą Langkawi – tad jeigu įdomu, laukite tęsinio.

Iki 🙂