Aukso miestas – Dubajus!

Norėdami nepraleisti naujienų, spauskite LIKE ant mūsų Facebook puslapio


Tęsiame pasakojimus apie lankytinas vietas ir šį kartą pasakosime apie kelionę į Juntinių Arabų Emiratų pažibą - Dubajų! Keliavome 2011 metų liepos mėnesį, todėl nuotraukų išlikę ne per daugiausiai. Tačiau pasistengsiu viską, kuo kruopščiau nupasakoti, jog susidarytumėte tikrąjį šio prabangaus  miesto vaizdą. 

    Visų pirma, jokių būdų nekeliaukite į Emiratus liepos mėnesį! Nebent esate pripratę kęsti 45 laipsnių temperatūrą, nes tokia temperatūra liepos mėnesį yra standartinė! Į Dubajų dažnai pasitaiko pigių lėktuvo bilietų iš Vilniaus su persėdimu Kijeve, Maskvoje arba Stambule. Žinoma, jei skrisite per Stambulą, reiškia Jums pasisekė skristi su geriausiomis Europoje ,,Turkish Airlines'' oro linijomis. Lėktuvo bilietai į abi puses kainuoja apie 260 eurų, pasitaikius akcijoms galima surasti už 240, o kartais ir už 200 eurų. Mes skridome per Kijevą į Šaržos miestą, kuris randasi prie pat Dubajaus.

Patarimai turistams 

    Emiratus sudaro 7 valstijos, kuriose galioja skirtingi įstatymai. Mes gyvenome Šaržoje, kur alkoholis yra visiškai uždraustas, todėl turėjome keliauti į kitą valstiją, jog jo įsigyti. Visose valstijose yra draudžiama vartoti alkoholinius gėrimus viešose vietose, todėl su tuom nereikėtų juokauti, nes galite būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar tiesiog deportuoti iš šalies. Vartoti alkoholį galima, tik baruose, restoranuose ar kavinėse. Elgtis intymiai taip pat draudžiama už ką net gresia kalėjimas. Girdėjome ne vieną istoriją, kai italų porelė pasibučiavosi taksi automobilyje, buvo pasodinta į kalėjimą. Kaip buvo pranešta apie šį nusikaltimą? Emiratųose yra piniginė skatinimo sistema už panašių dalykų skundimą. Nederėtų išsiskirti ir su apranga. Nors paplūdimyje turistams leidžiama daugiau nei vietiniams. Gaila buvo matyti tokį vaizdą kaip žemiau, kai lauke 45 laipsniai, bet vietinės moterys net vandenyje turi laikytis vietinių įstatymų.

dub2

Vasara čia viskas kitaip!

    Jei Jums pasakytų, jog žmogus maudėsi jūroje ir vanduo buvo tiesiog per šiltas, ką Jus pagalvotumėte? Turbūt, jog žmogus akivaizdžiai perdeda, nes dažniausiai net pereina šiurpas kai pagalvoji apie Baltijos jūros ,,šilumą''! Tačiau, tai negalioja Persų įlankai vasaros metu! Kai lauke 45 laipsniai, vanduo taip pat stipriai įšyla ir jo temperatūra būna virš 30 laipsnių. Čia ir yra vienas iš minusų, kodėl nereikėtų keliauti į Dubajų vasaros metu. Atsigaivinti tiesiog nėra kur, nes įlipę į jūra geriau nepasijausite. Įdomus dalykas tas, jog vasara Emiratuose vanduo ne šildomas, o šaldomas! Ar įsivaizduojate kai ateinate į viešbutį, norėdami nusiprausti, turite laukti kelias minutes, kol vanduo atšals? Prie tokio dalyko tektų pratintis, jei keliausite liepos ar rugpjūčio mėnesį. Tas pats galioja ir baseinams. Tik geriausiu viešbučių lauko baseinų vanduo yra šaldomas, kaip teko dažnai matyti iki 33 laipsnių.

dubu     Emiratuose gyvena tik 5 procentai vietinių, kurie yra tie tikrieji arabai, kaip jie save laiko kilmingaisiais. Jau oro uoste galite pastebėti, jog jie laiko save geresniais už kitus. Jie gali aptarnauti pasų kontrolėje kelis žmones ir laisvai pasiimti sau pertraukėlę, nes persidirbti negalima. Būdami Emiratuose tikrai pastebėsite, jog arabai laiko save geresniais už čia atvažiuojančius. Likę 95% yra imigrantai, kurie čia dažniausiai atvažiuoja laimės ieškoti, kaip kad lietuviai keliaudami į Angliją ar Norvegiją. Didžiausią dalį imigrantų sudaro indai ir pakistaniečiai, kurie dažniausiai darbuojasi statybų sektoriuje ar tiesiog tvarkydami aplinką. Emiratuose pagal įstatymą draudžiama dirbti lauke, kai temperatūra virš 39 laipsnių, tačiau toks įstatymas lengvai apeinamas, nes niekur lauke nepamatysite, jog termometrai rodytų daugiau nei 39 laipsnius. Buvo tiesiog gaila darbuotojų...

Dubajaus dangoraižiai

   Dubajaus mieste dangoraižių tiek, jog Jums galva apsisuks pastoviai žiūrėti į dangų! Turbūt tik Niujorkas gali pasilyginti su Dubajumi dangoraižių skaičiumi. Jie tiesiog dygsta kaip grybai po lietaus ir atrodo, jog kranai miesto niekada nepaliks. Nepatikėsite, bet prieš 50 metų Dubajaus vietoje buvo tik dykuma ir vietiniai tik juokėsi iš to, jog čia planuojama statyti didžiulį miestą. Bet pinigai daug ką lemia šiame pasaulyje ir nulėmė tai, jog šioje dykumos vietoje iškilo vienas brangiausių miestų pasaulyje.
    Dubajaus puošmena žinoma yra aukščiausias pasaulio pastatas,, Burj Khalifa'' dangoraižis, kurio aukštis net 828 metrai. Norint į jį patekti teks paploninti piniginę, nes bilietų kainos prasideda nuo 36 eurų, o perkant vietoje dar brangiau, todėl pasirūpinkite bilietais iš anksto internetu! Ekskursija tikrai verta pinigų, tą galime patvirtinti ir mes, nes pajautėme savo kailiu, ką reiškia kilti greičiausiu pasaulio liftu, kuris jus pakels į 124 aukštą, lygiai per minutę! Kylant liftu, jame groja intriguojanti muzika su lazeriu šou, o finalą vainikuoją atsiveriantis vaizdas į Dubajų. Būnant 124 aukšte taip pat galima pasivaikščioti po aikštele, kurios grindys padarytos iš stiklo. Delnai tikrai prakaituos, vaikštant tokiame aukštyje.

dub6

Dubajaus fontanai

    Šalia Burh Khalifa dangoraižio yra dar viena įspūdinga lankoma vieta, kuri traukia turistus iš viso pasaulio. Tai garsieji Dubajaus fontanai! Jei juos pamatytumėte, nenustebtumėte sužinoję, jog jie yra brangiausi pasaulyje, o kaina tikrai kosminė. Laimei, jog juos pamatyti mokėti nereikia. Fontanai yra šokantys pagal muziką ir paleidžiama kas keliasdešimt minučių su vis skirtingomis dainomis. Vanduo iššauna, net iki 150 metrų aukščio! Šis vaizdas tikrai padarys begalinį įspūdį.

Dirbtinės salos

   Nuvykę į Emiratus suprasite, jog žmogaus fantazijai ribų nėra! Didžiausias pasaulyje dangoraižis, kuris prieš tai buvusį didžiausią pasaulio pastatą, lenkia didžiuliu skirtumu. Brangiausi pasaulyje fontanai, didžiausi prekybos centrai ir begalė kitų įspūdingų architektinių pastatų, kurie priblokš savo architektūra, bet ne taip kaip dirbtinės salos! Džumeiros palmė, taip vadinasi viena iš trijų planuojamų pastatyti dirbtinių salų. Įsivaizduokite jūrą, kurioje supilta tūkstančiai tonų smėlio ir pastatytas ištisas miestas, kuriame gyventi gali tikrai ne kiekvienas. Namai išdėstyti kiekvienos palmės šakoje ir iš dangaus vaizdas atrodo tikrai įspūdingai! Juk tai Dubajus, o Dubajuje turi būti viskas tik geriausia ir brangiausia pasaulyje. Dubajus, tai miestas kuris nesiliauja mušti rekordų. Taip atrodo viena iš dar dviejų planuojamų pastatyti dirbtinių salų.

dus

Sniegas dykumoje!

    Ne paslaptis, jog pasaulyje populiarėja uždari slidinėjimo kompleksai, tokie kaip ir Druskininkuose. Tačiau, galbūt dažnas pamiršta, jog pirmas toks kompleksas atsirado niekur kitur, o būtent Dubajuje! Tikrai keista buvo slidinėti, viduryje liepos mėnesio dykumoje, kai lauke 45 laipsniai karščio. Dar įdomiau buvo stebėti, jog vietiniai neslidinėja, o tiesiog pakyla keltuvu į kalną, nusifotografuoja ir leidžiasi atgal. Ko norėti, kai šalyje sniegas visai neiškrenta. Tai dar vienas statinys įrodantis, jog žmogaus fantazijai ribos neegzistuoja! 

du4

Nuo policijos nepabėgsi

   Akiai malonus vaizdas Emiratuose tas, jog čia yra draudimas seniems automobiliams. Todėl, čia pagrinde važinėja nauji automobiliai. Nereikėtų nustebti pamačius Ferrari ar Lamborghini automobilius, nes jų čia tikrai netrūksta. Ką jau kalbėti apie tai, jog kai kurie policininkai aprūpinti šiais automobiliais. 

dubai1

    Pabaigai, norėčiau pasakyti jog Emiratai dar tikrai nustebins, nes jau dabar planuojama statyti dar aukštesnį pastatą už Burj Khalifa, na o visų fantazijas dar labiau permuš tai, jog planuojama statyti milžinišką kalną, kuris pakeis visos valstybės klimatą ir taip jį atvėsins! Atrodo tiesiog neįtikėtinai tokie norai, tačiau kol kas visi projektai Emiratuose buvo išpildyti, todėl tiesiog laukime kuom gi dar nustebins mus šis nepakartojamas miestas!