Bulgarija, Saulėtasis krantas!

Jei esate aplankę įsimintiną miestą ar valstybę, galite atsiųsti mums tos vietovės aprašymą ir mielai pasidalinsime tuo su visais. Siųsti e-paštu:kolumbokeliones@gmail.com


Skaitytoja iš Plungės dalinasi savo įspūdžiais Bulgarijoje!

Bulgarija, Saulėtasis krantas.

Vasara, populiariausias per metus užtarnautų atostogų metas. Deja, šiandieninė Lietuvos vasara, kasmet vis labiau nenuspėjama: dienos karštos, naktys šaltos, o kartais ir  apskritai kūnas reikalauja striukės vidury „karšiausio“ metų  sezono.  Atostogos vis artėjo, o orų prognozių svetainės neprognozavo tikrai nieko vasariško (nors buvo liepos mėnesis), nebuvo net užuominos apie tai, kad bus galimybė įgauti bent kiek vasarišką kūno atspalvį. Kadangi biudžetas buvo ganėtinai ribotas, pradėjom ieškoti, kur galima būtų surasti vasarą už mums prieinamą kainą. Mūsų atostogų  poreikiai: šilta jūra, karštas smėlis bei nuolat kaitinanti saulutė, tad nusprendėm vykti į BULGARIJĄ!

bulė

Populiariausios Bulgarijos kurortinės zonos: Saulėtasis paplūdimys ir Smėlėtosios kopos. Mes pasirinkome Saulėtąjį paplūdimį. Gyvenome 4* viešbutyje „Fenix“.  Viešbučio maistas paprastas,nieko neišsiskiriantis nuo Lietuvos patiekalų, galima sakyti kasdien pateikdavo tą patį meniu. Pusryčiam kaip ir visur kasdien teikdavo kiaušinius įvairiuose pavidaluose (keptas, virtas, plaktas ir t.t..), dešreles, sausus pusryčius, mėsytes sumuštiniam ir kt. Bei kavos/arbatos. Vakarienei būdavo pora rūšių sriubų, kepta vištiena, kotletukai, makaronai, daržovės.. o  gėrimą reikėdavo užsisakyti iš baro, į vakarienės kainą neįėjo.  Kambarių aptarnavimas neypatingas, mažai pas mus kas užsukdavo, tik pakeisti rankšliuosčių. Viena iš nemalonesnių viešbučio problemų buvo gultai prie baseino, tiksliau jų nuolatinis trūkumas. Kas spėja 7h pribudę užsiimti gultus, tam pasiseka, nes pusė 9 besikeliantys laisvų jau neberanda, tik ant kiekvieno gulto numestą kažkieno rankšluostį. WIFI viešbutyje mokamas, tad kas nėra linkę išlaidauti, tai puiki proga pailsėti nuo socialinių tinklų. Bendrai paėmus, džiaugiamės, kad išsirinkom būtent tą viešbutį, nes šalia jo buvo nemažas judėjimas, parduotuvėlės, klubai, paplūdimys, o juk atvažiavome ne viešbutyje sėdėti 🙂 

bulgč

Kam rekomenduočiau šitą vietą?  Tiems, kurie mėgsta ištisą dieną lepintis saulės voniomis, maudytis šiltoje jūroje, o naktį pramogauti. Taip, Saulėtame krante yra begalė naktinių klubų, kurie taip pat yra ir ant paplūdimio po atviru dangumi, tad liūdėti tikrai nebūtų kada, su gera kompanija galima puikiai praleisti laiką. Saulėtame krante taip pat yra ir nemažai agentūrų, kurios organizuoja tradiciškus bulgariškus vakarus, kurių metu galima pamatyti tautinius bulgarų šokius bei paragauti vietinio maisto ir išgerti taurę vyno. Galima vykti ir į kitas ekskursijas, į didmiesčius apsipirkti, pasivažinėti keturačiais ir kt. Ekskursijos dažniausiai vedamos rusų kalba, tad rusakalbiam tai puiki progra geriau pažinti šalį. Ant paplūdimio taip pat siūloma nemažai vandens pramogų. Paplūdimyje galima išsinuomoti gultą su skėčiu, ką tikrai rekomenduočiau, nes Bulgarijos smėlis tikrai labai karštas, įsidienojus basomis būtų sunku praeiti. Saulėtajame krante, visos gatvelės primena „Gariūnų“ turgų, nes bent jau kas antroje galima įsigyti NIKE, ADIDAS bei kitų firmų sportinių drabužių ir batų, suknelių, rankšluosčių, akinių ir kitų gėrybių. Bene kiekvienoje prekybvietėje galima surasti rožių aromato produkcijos: kremų, losjonų, kvepalų, muilo.  Bulgarijoje teko ragauti netgi rožių vyno! 

bul1

Taigi, kaip vertinu šią kelionę? Viską pasiekėme, ko norėjome. Svarbiausia, pajutom vasaros karštį (30’ kasdien), perštinčią nuo saulės odą, papoilsiavom ir pamatėm mums nematytą kraštą bei jo žmones. Ateityje būtų įdomu ten nuvykti dar kartą, pamatyti didžiuosius miestus ir jų architektūrą. 
O tai turbūt pikantiškiausias vaizdelis matytas Bulgarijoje 🙂 

bulgarija