Graikijos perlas – Kreta (I dalis)

Jei esate aplankę įsimintiną miestą ar valstybę, galite atsiųsti mums tos vietovės aprašymą ir mielai pasidalinsime tuo su visais. Siųsti e-paštu:kolumbokeliones@gmail.com


Pagaliau po ilgos pertraukos be atostogų, Kolumbo kelionės įkūrėjai, taip pat galėjo sau leisti atsipūsti ir pabėgti savaitei nuo lietuviško rudens! Tikimės, jog ateityje daugiau bus laisvesnio laiko pakeliauti ir pasidalinti įspūdžiais su savo skaitytojais. Straipsnio pradžia, tikimės bus naudinga ne vienam keliaujančiam, nes į tokią situaciją pakliūti gali kiekvienas. Taigi pradėkime! (Sekančioje dalyje nuotraukų bus daugiau!)

Problemos dar neišskridus!

    Nors esame vilniečiai, skristi iki Kretos nusprendėme iš Varšuvos. Surasti pigiausi lėktuvo bilietai, Ryanair svetainėje tuo metu kainavo 82 eurus asmeniui į abi puses! Tai buvo apie 50 eurų pigesni skrydžiai nei iš Lietuvos. Kaip patirtis parodė, geriau netaupyti tokios sumos ir skristi tiesiai iš Lietuvos.
   Lėktuvo bilietai nupirkti spalio 9 - 16 dienai, tačiau ne viskas klostėsi kaip iš pypkės. Spalio 8-osios rytą (šeštadienis), turėjome pradėti savo kelionę Lux Express autobusu iš Vilniaus iki Varšuvos, tačiau naktį iš penktadienio į šeštadienį (gerai,jog buvo prieš miegą patikrintas e-paštas) gauname iš Ryanair'o žinutę, kurios retas kuris laukia, jog mūsų skrydis yra atšauktas! Ką daryti tokiu atveju? Kiek mums buvo žinoma, tokiais atvejais yra du variantai (iš kurių nei vienas mūsų netenkino):
1. Parašyti prašymą, dėl pinigų grąžinimo. Mūsų tai netenkino, nes už bilietus atgautumėm tik 75 eurus. Kadangi turėjome paskutinę minutę pirkti bilietus, būtume patyrę nemažą nuostolį.
2. Nusigauti iki Varšuvos oro uosto ir susisiekti su oro linijomis. Tokiu atveju oro linijos turi jumis pasirūpinti (suteikti maisto, ryšio paslaugas bei nuskraidinti kuo greičiau į jūsų pasirinktą tašką).
Kadangi mūsų nei vienas variantas netenkino, vis dėlto pasirinkome pirmą variantą. Greitai įsijungę pigių skrydžių paieškas atradome, tikrą perliuką! Tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus į Kretos sostinę Heraklioną - tik 81 euras asmeniui. Beje nusipirkome paskutinius du bilietus už tokią kainą, o sekantys jau kainavo nuo 600 eurų už tiesioginį skrydį! 

 Kodėl pasirinkome patirti nuostolį, o ne skristi iš Varšuvos?

   Jei būtume pasirinkę antrą variantą ir nuvykę iki Varšuvos, žinoma būtų mumis pasirūpinta ir skristumėme kitu maršrutu (kito tiesioginio skrydžio nebuvo). Kadangi tai laiko atžvilgiu mums netiko, nes atostogų laiko turėjome tik savaitę, o kiekviena valanda mums labai svarbi, šį kartą nusprendėme šiek tiek permokėti, tačiau pasimėgauti visu atostogų laiku! Tačiau tai dar ne viskas!

Bėda po viena nevaikšto!

     Nusipirkę tiesioginį skrydį iš Vilniaus, turėjome išskristi spalio 9 dieną (sekmadienį) iš pačio ryto į Heraklioną. Atrodo lyg viskas atsistojo į savo vietas, bet vėl gi naktį (iš šeštadienio į sekmadienį) patikrintas e-paštas, sugadino nuotaiką. Ryanair kompanija vėl mus ,,džiugina'' puikiomis naujienomis. Gaunamas laiškas, jog su reisu iš Varšuvos, kuriuo turėjome skristi, viskas jau tvarkoje ir galime juo skristi! Tik viena bėda, jog lėktuvo bilietai iš Vilniaus jau nupirkti, o ir iki skrydžio iš Varšuvos liko tik 6h, todėl faktiškai jau niekaip nespėtume. Tai buvo lyg dūris į paširdžius, ir jau pradėjome galvoti, jog ir su reisu iš Vilniaus tuoj kažkas atsitiks, nes apėmė bloga nuojauta, jog atostogos pasibaigs net neprasidėjusios. Bet nurijome karčią piliulę ir sekmadienį 6 ryto pakilome iš Vilniaus oro uosto į Kretos sostinę - Heraklioną!
Pagaliau Kretoje!

    Nusileidome Kretos sostinėje Heraklione, kur 9 ryto mus pasitiko maloni 20 laipsnių šiluma. Iš karto išėjus iš oro uosto, bandėme surasti automobilių nuomos punktą, nes planavome po salą keliauti automobiliu, tačiau kainos nedžiugino... Įprastai savaitei pigiausią automobilį, galima išsinuomoti maždaug nuo 140 eurų, tačiau mums kaina automatiškai pakilo, nes grąžintume automobilį Chanijos oro uoste, kadangi iš ten turėjome grįžti namo. Atstumas tarp Herakliono ir Chanijos yra apie 130 km, todėl ir kaina yra žymiai didesnė, nei nuomojantis ir grąžinant automobilį į pradinį tašką. 
     Iškarto išėjus iš oro uosto, kaip ir daugelyje turistinių valstybių, sutiksite ,,hello my friend'' žmonių grupę! Šiuo atveju tai buvo taksistai, kurie specialiai Jums šiandien padarys akciją ir į Chaniją nuveš tik už 160 eurų! Nors stebėtis nėra kuom, nes oficiali standartinė kaina yra apie 180 eurų už 130 km atstumą kalnų keliais. Taigi pasirinkome patį pigiausią ir tikrai ne blogiausią variantą, tai kelionę iki Chanijos autobusu. Paėjus 100 metrų nuo oro uosto yra stotelė, iš kur autobusas už 1.2 euro vežą iki Herakliono centro. Būtent iš centrinės stoties turėjome išvykti į Chaniją. Bilietas vienam asmeniui kainuoja 15 eurų. Kol laukėme valandą autobuso, pasivaikščiojome Herakliono kruizinių laivu pakrante.
 dsc_0003Vos tik išvažiavus iš Herakliono ir pakilus į kalnus, iš karto atsiveria nuostabūs vaizdai į jūrą, kuri yra žalsvos spalvos. Kelionė iki Chanijos užtruko apie dvi valandas ir penkiasdešimt minučių. Kelionė tikrai neprailgo, nes visada po dešinę pusę matydavome jūrą. Gaila, bet nuotraukos keliaujant iki Chanijos autobusu, buvo prarastos, todėl negalime perteikti to grožio kurį matėme. 

Mes jau Chanijoje!

     Apie 14h atvykome į Chanijos autobusų stotį, kurioje žmonių srautai daug didesni nei sostinėje Heraklione. Įsijungėme navigaciją ir pėdinome iki mūsų viešbučio, kuris randasi už 2km nuo stoties. Apsistojome viešbutyje ,,Alexis hotel'' kur administracija iškart svetingai mus pasitiko su vietiniu Rakijos alkoholiniu gėrimu. Viešbutis paprastas, jaukus kokio ir tikėjomės, toliau nuo miesto ir šurmulio. 
    Pavaikštinėję po pakrante, prie pat jūros kranto ėjome palei restoranų ir tavernų (vietinės kavinukės) alėją, kur prie mūsų prisistatė restorane dirbantis padavėjas. Žmogus mus sužavėjo draugiškumu ir paprastumu ir pasidavę įkalbinėjimams, užėjome į vidų. Tiesą sakant įkalbinėti daug nereikėjo, nes prieš skrendant į Kretą, vienas iš tikslų buvo paragauti jūros gėrybių patiekalų. Čia norai viršijo lūkesčius! Nors restoranas galbūt daugelio nesužavės savo išvaizda, tačiau patiekalai čia tikrai geri. Restoranas vadinasi ,,Volakas'' todėl jei kada teks būti Chanijoje, būtinai čia apsilankykite. Porcijos ten tikrai didelės ir kaip praktika rodė, retai yra įveikiamos moterims. Skanaus!

14938084_1009938542461728_1738700366_nEkskursija prie Kurno ežero

   Visu pirmą pasakysiu, jog visur keliavome autobusu. Kodėl? Nors ir planavome prieš kelionę, jog nuomosimės automobilį, tačiau planus pakoregavo vietiniai nuomos punktai. Pasirodo, jog visur prašomas 900 - 1100 eurų depozitas... Dar prisidėjo prie to moteris, kurią sutikome nuomos punkte prie Herakliono oro uosto, kuri pati mus iškart įspėjo, jog prieš imant automobilį, būtiną jį patikrinti, nes galite neatgauti depozito, kas ir buvo atsitikę tai moteriai. Paskaičiavę dar kartą, nelabai ką mes ir būtumėm sutaupę, keliaudami dviese. Autobusu susisiekimas tikrai neblogas. Galite pasiekti visus lankomus Kretos objektus, nors sala tikrai nėra maža, penkta pagal dydį Viduržemio jūroje! 
   Taigi atėjome į Chanijos autobusų stotį, iš kurios turėjome autobusu važiuoti iki Kurno ežero, tačiau autobusas vėlavo daugiau nei valandą ir kaip vėliau paaiškėjo atvyko, ne tas kuriuo būtumėm keliavę, jei viskas būtų buvę gerai. Visi autobusai kursavo pagrindiniu Chanijos keliu, kitaip dar vadinamu nacionaliniu, tačiau mūsiškis buvo tas, kuris kas keletą valandų važiuoja aplinkiniu keliu. Vietoj to, jog važiuoti 1h, keliavome apie 1h 40min, nes autobusas važiavo per visus vietinius kaimus. Stebėjomės, kaip toks autobusas pralenda, tarp siaurų kaimelio gatvių, kai vietos prasilenkti su priešais važiuojančia mašina, tiesiog nėra  ir vienas iš dviejų turi praleisti. Na bet, nėra to blogo kas neišeitų į gerą. Atkentėję karštį autobuse, pagaliau atvykimo prie Kurno ežero, kuris randasi prie pat sustojimo. Vos tik išlipę iš autobuso, pajautėme karščio bangą. Kai išvažinėjome Chanijoje termometras rodė, 23 laipsnius, o čia jau buvo 28! Kaip vėliau kavinės padavėja sakė, tai nėra įprastas oras spalio viduryje.
 
img_0124
   Prie pat autobuso sustojimo randasi kavinė, su nuostabiu vaizdu į Kurno ežerą. Ežeras įsikūręs tarp kalvų ir tas vaizdas tikrai buvo vertas šios kelionės. Nuotraukose tikrai to negalime perteikti, ką matėme savo akimis! Nuovargis važiuojant autobusu kaip mat pradingo, nes ne kasdien pamatysi tokį vaizdą. Maždaug vieno kilometro ilgio ir pločio ežeriukas, tikrai privers jį įsiminti ilgam. Papietavę kavinėje, iškart nuėjome ir padarėme tai ką daro beveik visi čia atvykstantis turistai ir išsinuomavome vandens dviratį. Dvivietis kainuoja 7 eurus valandai, nors laiko čia niekas nematuoja, valandos čia tikrai užteks, nes ežeriuką spėsite apiplaukti per pusvalandį. 
 
img_0130   Ežero vanduo labai įdomus, nes viena pusė ežero yra žalsvos spalvos ir aiškiai matoma riba, kur gylis pasikeičia. Toje vietoje kur spalva žalsva, galima nueiti daugiau nei 50 metrų nuo kranto ir vis tiek stovėti ant dugno. Kadangi ežeras visai negilus, todėl ir įšyla labai gerai.
dsc_0010
   Oras mums pakliuvo tikrai geras. Švietė saulė ir buvo beveik giedra, todėl tiesiog plaukiojome vandens dviračiu ir mėgavomės kraštovaizdžiu.  Po to žinoma kaip ir dauguma nuėjome išsimaudyti.
   Apibendrinant, ši ekskursija tikrai buvo verta dėmesio ir laiko, kuriai skyrėme visą dieną. Deja nesigavo padaryti kokybiškų nuotraukų, kurios perteiktų visą matytą vaizdą. Laukite kitos dalies su kur kas daugiau nuotraukų!!!