Gruodžio savaitgalis Maltoje!

Nepailsdami keliaujame ir vos atsiradus pigiems bilietams juos įsigijame! Šį kartą laimė nusišypsojo Maltai ir mes su draugais nuvykome su ja susipažinti. Vilnius išlydėjo su gausiu sniegu, tačiau vos  3h25min skrydžio ir mus pasitiko saulėtoji Malta!

Kelionės data: 2017 m. gruodžio 7 - 10 d.
Skrydžio kaina: 65 eur/asmeniui į abi puses

Oro temperatūra: dienos metu + 18'
Avia kompanija: Ryanair

malta 2

Viešasis transportas Maltoje.
Nežinom, kaip Maltoje su transportu būna sezono metu, tačiau nuskridus gruodžio mėnesį, kuo puikiausiai Maltą apkeliauti galima ir viešuoju transportu, kadangi autobuso bilietas kainuoja tik 1,5 Eur, su kuriuo gali važiuoti tuo pačiu autobusu ar daryti persėdimus  2 valandas nuo bilieto įsigyjimo (mums 2 valandų pilnai pakako nuvykti iš vieno Maltos galo į kitą). Deja turim paminėti, kad autobusas greitai prisipildo ir dažnai tenka važiuoti susispaudus  bei stovint, tačiau maršrutų pasirinkimas tikrai gausus!

20171207_134507

Kelionė iš Maltos oro uosto.
Norint pasiekti bent kurį Maltos kampelį, pirmiausia patartina iš Maltos oro uosto nuvažiuoti iki sostinės Valetos, kurioje yra didelė autobusų stotis, iš kurios kursuoja begalė maršrutinių autobusų į visus atokiausius Maltos kampelius. O mūsų patirtis rodo, kad iš oro uosto iki Valetos galima puikiai nusigauti ir pėsčiomis, nes juos skiria tik 5 kilometrai!

Viešbutis Paradise Bay Hotel.
Apsigyvenome atokesnėje vietoje, viešbutyje Paradise Bay kuris įsikūręs prie pat Paradise įlankos, iš kurios galima persikelti į Komino salą (Mėlynąją Lagūną/Blue Lagoon) bei Gozo salą. Dvivietis kambarys trims naktims  su pusryčiais mums kainavo 80 eurų pasinaudojus booking.com nuolaidos kodu. Turėjome tikrai gausius pusryčius, erdvius kambarius, galimybę naudotis viešbučio viduje esančiu šildomu baseinu. Viešbučio minusas - lokacija, aplinkui nebuvo jokių kavinių bei parduotuvių, į kurios būtų galima nueiti pėsčiomis, tad kasdien važiuodavome į gretimus miestelius išbandyti vis kitą restoraną ar apsipirkti prekybos centre. Tiems, kurie mėgsta ramybę, šis viešbutis pats tas, tačiau norintiems pamatyti ir naktinį Maltos gyvenimą, reikėtų rinkti judresnę vietą.

malta 3

20171207_160109

Kelionė į Komino salą, Mėlynają Lagūną.
Drąsiai galime teigti, kad atkeliavus į Maltą ir neaplankius Mėlynosios Lagūnos būtų didelė nuodėmė. Iš Paradise įlankos galima nusikelti į Komino salą su kursuojančiais laiveliais, kurie kainuoja 10 eurų asmeniui į abi puses. Čia geriau mažiau rašysime, o parodysime nuotraukas, kad įsitikintumėte patys, jog ten verta nuvykti! Pakrantės žydrumas taip suviliojo, kad ėmėme ir išsimaudėme Viduržemio jūroje gruodžio mėnesį, ir beje buvome ne vieni besimaudantys!

malta 4

malta 5

20171208_130207

20171208_110600

20171208_114208

Maltos sostinė Valeta.
Nors Maltoje  sniego ir nebūna, o žaliuoja žolė bei šviečia saulė, tačiau maltiečiai nepamiršo, kad artėja Kalėdos ir kiek įmanoma bandė pasipuošti savo namus bei gatves.

valeta

valeta 4

valeta 3

20171210_133116

Taigi, pamatėme dar vieną Viduržemio jūros salą, kurią tikrai rekomenduojame aplankyti ir Jums, ypatingai dabar, kai lėktuvo bilietų kainos tikrai prieinamos, o turistų srautai maži, oras tobulas pažinčiai su Malta!

Iki kito karto,
Kolumbokeliones.lt komanda