Keletas dienų Milane ir Romoje!

Jei esate aplankę įsimintiną miestą ar valstybę, galite atsiųsti mums tos vietovės aprašymą ir mielai pasidalinsime tuo su visais. Siųsti e-paštu:kolumbokeliones@gmail.com


Skaitytojas Arvydas dalinasi savo įspūdžiais Italijoje!

Tokiai kelionei reikia labiau pasiruošti, ypač pabaigai. Per visą 3.5 dienų kelionę praeita daugiau nei 100km ir viskas pėstute. Pamatyta tikrai daug, tikrasis Italijos gyvenimas, ne tik miesto centre, bet ir už jo. Atvykus į Milaną, autobuso bilietus nusipirkti buvo nesunku, kaip ir rasti patį autobusą. Bilieto kaina tik 5€, ir palyginus su kelione iš Hahn oro uosto į Frankfurtą, kelionė buvo trumpa.
 
ę
Atvykus į Milano traukinių stotį nustebau, dėl jos didumo, ji didesnė nei Vilniaus ir Kauno oro uostus sudėjus. Keturi aukštai, 23 peronai ir po apačia metro. Labai įspūdinga. Norint patekti į pagrindinę Milano lankytinas vietą labai nesunku, beveik tiesus kelias. Ir jau po kokių 40-60min jau buvau prie katedros, firminių parduotuvių bei restoranų. Jeigu turite su savim didelę kuprinę ar lagaminą, Italijos kariuomenė neįleis jūsų į katedros vidų dėl saugumo.
 
č
Praėjus nemažai laiko užsimaniau paragauti picos. Taip.. jų kainos nemažos ir už nedidelę porciją. Pigiausia pica 10€. Bet žinoma verta, skonis tikrai ne toks kaip Lietuvoje. Norint paragauti vyno, taip pat reikės paploninti piniginę, vidutinio vyno stiklinė nuo 10€, bet padavėjai iškart siūlo butelį (0.25l) už 40-70€. Jei yra noras gauti wifi, ne problema, pasako slaptažodį, bet greitis labai silpnas. Prisijungus prie interneto iškart gavau laišką kad mano bookingą dėl nakvynės atmetė dėl neaiškių priežasčių (apmokėta nebuvo, tai būtų daroma vietoje). Per valandą laiko buvo nueita iki pasirinkto hostelio (1*), gavau atsakymą kad mano kortelėje greičiausiai nepakako pinigų arba ji negalioja, dėl to buvo atmesta (visiškas briedas) ir mano kambarys jau išnuomotas.. liko tik dvivietis kambarys, bet mokėčiau tik už vieną lovą, kadangi gyvenčiau ne vienas.. kaina šoktelėjo iki 50€ už naktį kai turėjau mokėti už vienvietį kambarį 24€. Na žinoma teko ieškoti kitos vietos. Bet pasisekė, už kokių 500 m buvo 3* viešbutis ir kaina su pusryčiais gavosi tik 43€. Sutikau iškarto, kadangi jau neturėjau ir kito pasirinkimo. Aptarnavimas buvo malonus, viską paaiškino, mokėjo kalbėti angliškai, ko nepasakysi apie tą hostelį. Prie viešbučio buvo didelis parkas, ežeriukas, bažnytėlė.
 
Antra diena prasidėjo su pasivaikščiojimui po miestą, netoliese traukinių stoties, nes traukinys išvyko 12val. Kadangi savo pagrindines vietas praėjau per pirmą dieną, tai kelias valandas iki traukinio išvykimo leidau stotyje vaikštant po parduotuves. Traukinio laukti galima prie kur labiau norisi, ar prie išvykimo vietos, ar laukimo salėje, prie perono galima praeiti bet kada parodžius bilietą. Wifi visur traukia. Traukinį pasirinkau greitąjį, tai vidutinis greitis buvo apie 250km/h, maksimalus kurį mačiau 300km/h. Jame taip pat yra wifi, tik kartais nusibosta vis prie jo prisijunginėti. Atvykus į Romą, supratau koks šis miestas senas.. bet ir čia buvo nesunku rasti pagrindines vietas. Pradžiai sau pasirinkau važiavimą po Romą su autobusu, prie stoties ten daug siūlančių pirkti bilietus. Kainavo 16€, galėjau važiuot tą dieną kiek noriu. Apvažiavom pagrindines vietas. Taip pat buvo audiogidas. Išlipau prie Vatikano ir pradėjau savo kelionę nuo ten. Perėjus per upę ir vieną gatvę, jau atsidūriau prie Vatikano įėjimo.
 
ė
Nuo Vatikano ėjau prie nuomojamo buto. Suradau nesunkiai su maps.me programėle, labai tiksliai viską rodė. Susipažinau labiau su Italijos mažytėmis gatvelėmis. Ir tai duoda suprasti kodėl ten labai retai būna didesnė mašina. Ten vietom smartams net pravažiuoti sunku. Radus savo gyvenamą vietą ir palikęs ten daiktus, keliavau pamatyti naktinį koliziejų. Tik gaila kad nepavyko pamatyti šviečianti koliziejų, kadangi kaip teigė Romos gyventoja, naktis yra per tamsi. Nors naktis giedra, šilta, be vėjo. Bevaikštant, prie buto, buvo galima rasti tikrus itališkus restoranus, kur galima paragauti lazanijas, spagečius, picas. Jos veikia tik naktimis. Ryte ir dieną uždaryta. Trečią dieną skiriau likusiai Romos daliai apeiti. Nueita nuo Koliziejaus link Vatikano (apeita labai daug aikščių, fontanų, statulų).
 
į
 Turinti dar labai daug buvo nueita prie parko, didesnio nei vingio parkas. Ežeriukas kuriame gali išsinuomoti valtelę už 3€, keli fontanai, kelios vietos kur gali įsipilti geriamo vandens. Vieta tikrai graži. Jei kas parodytų tik foto tos vietos nepasakyčiau kad tai Romoje. Galiausiai labai pavargus nuspręsta važiuot į oro uostą. Autobuso kaina 6€, galima pirki kioskuose arba prie autobuso pas gražuolę italę, kuri gerai kalba angliškai.
 
ą
Kadangi skrydis 9 val ryto tai per naktį likau oro uoste, bet ir ten nebuvo taip viskas puiku. Atvažiavus į vietą pastebėta kad oro uostas bus uždaromas nuo 24.00 iki 4.30 ir reiks būti lauke. Bet tokių atsirado labai daug (apie 50 žmonių) buvo ir su mažamečiais vaikais (iki 1 metų) juos išvijo iš oro uosto. Pavyko surasti žmonių su kuriais naktį radom bendrą kalbą ir laikas prabėgo labai greit. Nemažai laiko buvo praleista prie check in'o ir sužinojau kad jei neturiu registruojamo bagažo, galima eiti tiesiai prie vartų. Atskridęs į Frankfurtą didelio noro vaikščiot nebuvo, o ir laiko tik 3-4 valandos, tai atvykęs į miestą buvo nueita tik prie šalia esančio parko ir palei upę. Autobusas laukė toje pačioje vietoje, palaukus 30min jau judėjau link oro uosto. Vienas iš minusų kad wifi Frankfurte tik valandai laiko, vėliau mokėk pinigus. McDonald'as nemokamo interneto neteikia. Gera žinia tai kad nereikės eiti į lauką kaip cCampino oro uoste, o galima bus likti viduje, nes atidarytas visą parą. Taip ir gavosi bendrai praeita 103km, 130000 žingsnių, ir apytiksliai sudeginta 7000 kcal.

Kelionės išlaidos:
Lėktuvo bilietai: Vilnius - Milanas - Frankfurtas - Vilnius  90 eurų. Nakvynė Milane: 43€ Nakvynė Romoje: 23€ Pica, spageti: nuo 10€ Kelionė aplink romą: 1 diena 16€. Koliziejus: 12€, plius 3€ už audiogidą, jei norit kad žmogus viską rodytų tai bendrai 30€. Autobusas iš Milano oro uosto: 5€ Autobusas į Romos oro uostą: 6€ Autobusas į ir iš Frankfurto oro uosto: jei tą pačią dieną 25€ jei ne 28€. Šiaip maistas Italijoj brangus Be papildomų apsipirkimų gavosi 130€. O papildomai sau dažnai pirkau valgyt iš mc, arba šerbetą už 2.5€ nes truputi padėdavo karštą dieną.