Korfu sala bei kelių valandų vizitas Pizos mieste!

Norėdami nepraleisti naujienų, spauskite LIKE ant mūsų Facebook puslapio


Šį kartą pasakojimas apie trumpas atostogas Graikijos Korfu saloje su trumpu apsilankymu Pizos mieste Italijoje!

Ši kelionė ypatinga tuo, jog tai buvo pirma solo kelionė! Visada norėjosi išbandyti kelionę vienam ir įsitikinti, kodėl pasaulyje taip sparčiai populiarėja šis keliavimo būdas! Pirmiausiai turbūt reikėtų papasakoti apie lėktuvų bei autobusų bilietų kainas, kurios šį kartą buvo ypatingai žemos!

LuxExpress autobuso bilietas: Vilnius - Varšuva = 5 eurai!
Autobuso bilietas iš Varšuvos iki Modlino oro uosto = 9 eurai!
Ryanair lėktuvo bilietas: Varšuva - Piza = 13 eurų!
Ryanair lėktuvo bilietas: Piza - Korfu = 5 eurai!
Ryanair lėktuvo bilietas: Korfu - Vilnius = 15 eurų!

Visi lėktuvų bilietai kainavo - tik 33 eurus! Keliaujama buvo balandžio mėnesį, kai Korfu saloje sezonas tik prasidėjo!

Kelios valandos Pizoje!

Nusileidus Pizos mieste apie 12h dienos, turėjau sekantį skrydį į Korfu jau už 5 valandų, todėl Pizos aplankymui turėjau apie 3 valandas, ir žinoma, pirmiausiai norėjosi pamatyti šiame mieste ne ką kitą, o  garsųjį Pizos bokštą! 
Išėjus iš Pizos oro uosto, miesto centrą pasiekti galima su taksi arba traukinuku, kuris veža iki traukinių stoties! Pasirodo, jog traukinių stotis yra vos už 2km nuo oro uosto ir galbūt neverta mokėti 2.7 euro už traukinuko bilietą, kuris važiuoja apie 7 minutes. Atvažiavus iki traukinių stoties, navigacija rodė, jog iki Pizos bokšto yra vos 20 min kelio pėsčiomis, todėl patraukiau tiesiai link garsiausio miesto simbolio! 
Atėjus iki garsiojo bokšto, tenka brautis per minias žmonių, nes ši vieta yra tikrai labai lankoma turistų, kurie bando įsiamžinti prie pasvirusio bokšto. 

davPizos bokštas ištikrųjų yra labiau pasviręs, nei gali pasirodyti nuotraukose! Keista buvo matyti žmones bokšto viršuje, nes kol kas į jį vis dar leidžiami turistai.

dav

Padaręs keletą nuotraukų prie Pizos bokšto, vienas iš dviejų dalykų buvo įvykdytas! Sekantis punktas buvo, suvalgyti picą! Turbūt būnant Italijoje būtų nuodėmė jos neparagauti, todėl pasivaikščiojęs senamiesčiu, atradau šeimyninio tipo mažą piceriją, kurioje ir įvykdžiau sekantį tikslą! Picerija buvo itališka ir, žinoma, niekas nekalbėjo angliškai, ir meniu buvo tik italų kalba! Taip gavosi, jog netyčia pirmą kartą užsisakiau perlenktą picą, bet dėlto nė kiek nesigailėjau, nes buvo tikrai skanu! 
Pats Pizos miestas primena didelį senamiestį, kuris turi savitą šarmą.

dav

Pasivaikščiojus dar pusvalandį, teko keliauti atgal į Pizos oro uostą bei laukti skrydžio į Korfu salą! 

Pažintis su Korfu miestu

Atskridus vakare į Korfu salą (patys graikai vadina Kerkyra), nieko nelaukiant keliavau į viešbutį bei dėliojausi rytojaus planus! Korfu salos sostinė yra Korfu miestas, kuriame ir randasi tarptautinis oro uostas! Pirmą dieną paskyriau sostinės pažinčiai, šalia kurios ir gyvenau viešbutyje. Vos rytui išaušus, keliavau prie uosto, kur švartuojasi keltai bei kruiziniai laivai. Po to  pakrante  ėjau link senojo miesto forto, kuris gynė miestą nuo plėšikų! 

dav

Šis senovinis fortas, galima sakyti yra venecijiečių palikimas, nes Korfu sala net 4 šimtmečius buvo valdoma šios jau neegzistuojančios valstybės! Šiame forte yra senovinis kalėjimas bei jau mūsų laikais pastatytas muziejus.

Vaizdas nuo forto viršaus į Korfu miestą!

dav

dav
Korfu mieste taip pat galite rasti jaukius parkelius, kuriuose smagu pasėdėti, daug užkandinių, kavinių bei parduotuvių, kurios pagrinde išsidėsčiusios miesto senamiestyje! 

Dar viena turistų mėgstama susirinkimo vieta yra oro uosto pakilimo takas! Per jūrą nusidriekęs pėsčiųjų tiltas yra prie pat pakilimo tako. Šioje vietoje sutiksite ne vieną žveją bei turistų porelę, kurie vakarais ateis palydėti saulės bei sutikti atskrendančių lėktuvų! 

dig

Prie pat pėsčiųjų tilto esantis mažytis vienuolynas!

dig

Viešasis transportas Korfu saloje!

Apie viešąjį transportą Korfu saloje, teko girdėti daug skirtingos informacijos! Pagrinde teko girdėti, jog vairuotojai nesilaiko tvarkarasčio ir važinėja tik pagal jiems žinoma grafiką! Kiek teko važinėti viešuoju transportu, galiu pasakyti, jog iš Korfu miesto autobusai išvažiuoja laiku, tačiau kai važiuojama atgal į miestą, gali tekti pasisemti kantrybės!

Korfu saloje autobusai suskirstyti į zonas! Korfu mieste bei apylinkėse kursuoja mėlynieji autobusai. Vieno bilietėlio kaina 1.70 euro, tačiau jei pirksite pas vairuotoją, kainuos dar 50 centų brangiau. Patogiausia yra keliauti nusipirkus dienos bilietą, kuris kainuoja 5 eurus! Jei norite iš Korfu pasiekti kitus salos miestus, Jums reikėtų nukeliauti į netoli centro esančią green station autobusų stotį, kuri randasi netoli prekybos centro Lidl.

Sidari Canal d'Amour

Ši vieta randasi šiaurinėje Korfu salos dalyje, Sidari miestelyje! Ši vieta traukia turistus savo gamtos grožiu palei jūros krantą, nes motina gamta suformavo šioje vietoje neįprastą pakrantę! Verta paminėti, jog priėjimas prie šios vietos nėra pats lengviausias, nes beveik iš visų pusių, čia pastatyti viešbučiai ir apartamentai.

dav

dav

Šiltuoju laikotarpiu šioje vietoje turėtų ilsėtis nemažai turistų, nes pakrantė tinkama maudymuisi! 

dav
Achillionas

Apie 12 km nuo Korfu miesto, randasi kaimelis Gastouri, kuriame yra 1890 metais pastatyti rūmai, Austrijos imperatorienei Elžbietai! Ji slėpėsi šiuose rūmuose 8 metus, kol galiausiai buvo nužudyta. Vėliau šiuos rūmus nusipirko Vokietijos imperatorius Vilhelmas II. 

Nusigauti iki šiol vietos galima viešuoju autobusu iš Korfu miesto, taksi arba nuomotu automobiliu. Savaitgaliais gali būti didelis srautas žmonių, kadangi  į šią vietą dažnai daromos ekskursijos moksleiviams.

Įėjimo kaina: 8 eurai suaugusiems!

sdr

 

dav

sdr

Nors rūmai ir nėra labai dideli, tačiau jie prižiūrimi ir tikrai verti išleistų pinigų!

Apibendrinimas

Nors Korfu praleidau tik 3 dienas ir keliavau tik šiaurinėje salos dalyje, kuri iš žmonių lūpų yra priešingybė kitai salos daliai, tačiau supratau vieną, jog salai apkeliauti reikėtų savaitės! Sala turi nemažai lankomų vietų bei paplūdimių. Atkreipkite dėmesį, jog sala savo kontūru labai panaši į Įtaliją! 

dav

Keliavau balandžio pabaigoje ir vanduo jūroje dar nebuvo spėjęs įšilti, todėl retas kuris dar maudėsi, nors oro temperatūra buvo apie 23 - 25 laipsnius šilumos! 

Priminsiu, jog nuo šių metų Ryanair lėktuvai, taip pat pradėjo skraidyti į šią Graikijos salą iš Vilniaus, todėl nuo šiol turėsime dar daugiau kelionių krypčių! Iš Korfu salos nesunkiai galite pasiekti Albaniją! Visus Korfu skrydžių pasiūlymus galite rasti mūsų puslapyje pasinaudoję paieška! Laukite kitų aprašymų jau greitu metu!