Savaitgalis Kipre!

Norėdami nepraleisti naujienų, spauskite LIKE ant mūsų Facebook puslapio


Nemėgstate šalčio ir neturite ką veikti savaitgalį? Keliaukite į Kiprą! Būtent tai mūsų komanda padarė ir šiame straipsnyje aprašėme savo nuotykius, šioje Viduržemio jūros saloje.

Ir kaip gi nekeliauti, kai surandi tiesioginius skrydžius į Kiprą už 35 eurus į abi puses! Trijų valandų kelionė lėktuvu iš Vilniaus į trečią pagal dydį miestą Larnaką ir Jūs jau mėgaujatės saule! 

Naudokitės lojalumo programomis!

Priminsime apie teikiamą WizzAir lojalumo kortelės naudą, kuri sutaupė mums perkant lėktuvo bilietus. WizzAir lojalumo kortelės narystė metams, kainuoja 30 eurų ir jos privalumais gali naudotis du asmenys. Mūsų atveju lėktuvo bilietai kainuotų 55 eurus asmeniui į abi puses, tačiau perkant su WizzAir lojalumo kortele, kurią galite įsigyti vienu užsakymu su lėktuvo bilietais, kainavo vos 35 eurus asmeniui į abi puses! Taip išeina, jog skrendant dviese atsipirko kortelės metinis mokestis bei papildomai sutaupėme 10 eurų. Ir tai dar ne viskas, nes kortelės nuolaidomis galėsime naudotis ištisus metus, todėl sekantį kartą skrisdami WizzAir lėktuvais, jau pajusime ženklų kainų skirtumą. 

Pabėgimas nuo šalčių!

Į Kiprą keliavome vasario 3 - 6 dienomis, penktadienio ankstų rytą skrydis į Larnaką ir pirmadienį grįžimas atgal į šaltį. Turėjome tris dienas, todėl per jas norėjosi pamatyti kuo daugiau! Keliavome su tikslu pakeliauti po salą ir aplankyti bent kelias įžymias vietas.

Atskridus į Kiprą, mus iškart pasitiko svetinga Viduržemio jūros saulė, kuri kaitino mūsų veidus visą laikotarpį Kipre! Reikia paminėti, jog oro uostas yra visai šalia Larnakos miesto, todėl nusigauti iki miesto, net viešuoju transportu problemų nebus. Kadangi atskridome 9 ryto, o iki viešbučio registracijos dar liko kelios valandos, todėl nusprendėme iškarto nieko nelaukti ir susipažinti su Larnakos miestu. Įspūdį padarė žmonių kiekis, tiksliau turistų esančių šiame kurorte. Jei tiek daug žmonių žiemos laikotarpiu, kai ne sezonas, tai kas vyksta vasarą? 

Larnaka yra svetinga sportuojantiems ir mėgstantiems pasivaikščioti palei jūros krantą, nes čia yra tobulas takas, kuris tęsiasi apie 800 metrų prie jūros kranto! Taip pat yra jachtų uostai su jais saugančiais molais ant kurių vakarais, dažnai galima sutikti užlipančius imigrantus su alaus buteliais rankose bei žinoma žvejus.

Pirmąją dieną nusprendėme niekur nekeliauti, o visą laiką paskirti Larnakos pažinčiai. Viešbučių kainos nesikandžioja kaip ir restoranų bei kavinių, kur vienoje radome tai apie ką seniai svajojome. Valgyk sushi kiek lenda už 11 eurų! Nežinau ar Lietuvoje yra tokia vieta, tačiau Larnakoje ji tikrai yra ir gana populiari ypač tarp turistų. Šiame restorane ne tik rasite daugybę sushi rūšių, kurių būna mažiausiai 10 skirtingų rūšių vienu metu, tačiau ir šašlykų, makaronų bei salotų. Išsirinks net išrankiausias! 

Kas dar liečia kavines ir restoranus Larnakoje, tai jie čia vienoje vietoje, visai kaip Palangoje Basanavičiaus gatvėje. Kainos maždaug prasideda nuo 8-10 eurų už patiekalą, nuo kurio tikrai pavalgysite!

Larnakoje kaip ir kitose Viduržemio jūros salose, ne dažnas gyventojas yra katės! Jų čia pamatysite visur, o ypatingai žinoma prie molų, kur žvejoja žvejai ir geraširdiškai dalinasi laimikiu su šiais keturkojais. Jachtų uostuose galite surasti laivelius, kurie Jūs nuplukdys aprodyti apylinkių ir vienas iš jų yra štai toks piratų laivelis!

DSC_0004

 Antroji diena!

Nieko nelaukdami, po pusryčių iš karto keliavome į Larnakos ,,judesio'' alėją, kur randasi autobusų stotelė. Tą dieną nusprendėme aplankyti vietą, dėl kurios pagrinde ir keliavome į Kiprą, tai ,,Cape Greco'' arba išvertus graikų kyšulys! Tai vieta su kalnu ir įspūdingu vaizdu nuo jo, kur galima pasidaryti pikniką bei pasėdėti ant suoliuko, nuo kurio saulėlydis turbūt būna pasakiškas! 

DSC_0128

 Iš tiesų šioje vietoje, pagrindinius laurus susižeria ne pats kalnas, o uolos nuo kurių dažnas turistas mėgsta nušokti. Tai kelių kilometrų ilgio uolienų grandinė, kuri tikrai puiki vieta pasivaikščioti ir pamatyti savo akimis, kaip jūros vanduo ir kiti dėsniai išgraužė iki peilio aštrumo uolas. Į šią vietą tikrai nerekomenduojame keliauti su šlepetėmis. Bene didžiausią įspūdį daro Viduržemio jūros vandens skaidrumas, nuo kuriuo net akys raibsta. Kur tik neeitumėte visur pamatysite kas yra ant jūros dugno, kad ir koks jos gylis būtų! Žodžiais sunku būtų apsakyti, bet supratome, jog giedrą dieną čia vaizdelis dar įspūdingesnis!

DSC_0183 DSC_0199 DSC_0185 DSC_0188

Paklauskite bet kurio kipriečio, ką būtiną pamatyti Kipre ir jis nieko negalvodamas Jūs nusiųs į šią vietą! Nuo Larnakos iki šių jūros urvų, nusigausite nesunkiai. Autobusu keliausite iki Agia Napos, kuri yra 40 min. kelio nuo Larnakos ir apie 10 min. nuo Agia Napos centro su 101 autobusu. Žiemą susisiekimas turbūt sunkesnis nei sezono metu, nes kaip supratome visur ne sezono metu, stotelėse nuimami tvarkaraščiai ir jį sužinoti galėsite tik internete arba pas vairuotoją. Šiltuoju laikotarpiu šiai vietai aplankyti reikėtų skirti visą dieną!

Trečioji diena!

Paskutinę kelionės dieną nusprendėme aplankyti Kipro sostinę Nikosiją. Kuom ypatinga pasaulyje ši sostinė? O gi tuom, jog tai yra vienintelė padalinta sostinė pasaulyje! Taip taip, tas pats kas buvo su Berlynu iki Berlyno sienos griūties tas pats yra su Nikosija, tik sienos čia nėra. Dėl turkų invazijos 1963 metais, miestas tapo padalintas į dvi dalis ir iki šiol viduryje miesto stovi pasų kontrolė, visai kaip pasieniuose ir būtina pateikti dokumentus norinti pereiti į kitą miesto pusę. Žinoma, vietiniai graikiškos pusės Nikosijos gyventojai dėlto labai nepatenkinti, nes kas būtų patenkintas, norint aplankyti draugą gyvenantį už kelių šimtų metrų, atstovėti eilėje su turistais, kurių žiemos laikotarpiu ir taip netrūksta! 

Atvykę į Nikosiją arba turkiškai Lefkosa, iš karto patraukėme į turkiškąją miesto dalį, kur net gi valiuta yra Turkijos lyra! Jausmas būti šiame mieste iš tikro keistokas. Atrodo ką tik buvai Europoje ir per kelias minutes atsidūrei jau islamiškoje turkiškoje miesto dalyje. Prisipažinsime, turkiškoje miesto dalyje nesijautėme ypatingai saugūs, nes atrodė jog kažkas tave stebi ir tu čia esi pasimetęs turistas, kuris sumaišė miesto puses. Šioje miesto dalyje, nemažai turgaviečių bei maisto užeigų bei žinoma mečečių.

man

Na, bet keletą valandų pavaikštinėję po turkiškąją miesto dalį ir papietavę kavinukėje, grįžome į graikiškąją miesto dalį, kur iš karto pasijautėme lyg namuose. Čia turistų tikrai netrūksta, nes žmonių srautai tikrai nemaži. Įdomu kas tada ten darosi vasarą? Mieste matyti tikrai nemažai imigrantų, o ypač pastebimi Azijos atstovai, kurių kultūra mus vertė iš koto. 

Praleidę pusdienį sostinėje Nikosijoje, keliavome atgal į Larnaką kur mūsų laukė paskutinis pasivaikščiojimas pajūriu bei sushi baro įvertinimas. Reiktų paminėti, jog autobusų vairuotojai yra tikrai supratingi turistų atžvilgiu, nes dažnai matėme, kai autobusas sustoja paimti turisto ne stotelėje, kas buvo ir su mumis kai keliavome į oro uostą. Ačiū jiems, jog neatsirado papildomo streso keliaujant į oro uostą!

Apibendrinant, keliauti į Kiprą tikrai verta! Nedidelė sala, maždaug tokio pat dydžio kaip Kreta, kuri tikrai turi ką parodyti. Sekite mūsų naujienas ir tikrai pamatysite ne vieną puikų pasiūlymą susijusi su šia sala. Iki kitų kartų!