Singapūras (I dalis): Gardens by the Bay

Singapūro Respublika –  tai miestas-valstybė, kuri yra įsikūrusi saloje Pietryčių Azijoje. Beveik visą valstybės plotą užima didelis Singapūro miestas, kuriame gyvena 5,75 mln. žmonių. Mums taip pat teko lankytis šiame mieste-valstybėje, likome sužavėti gamtos grožio, kultūrų gausos bei tik Singapūrui būdingos miesto atmosferos, kurią patirti galite tik ten nuvykę! Singapūre lietuviams taikomas bevizis rėžimas, tad šis miestas-valstybė gali tapti puikiu pradiniu tašku prieš kelionę į Tailandą, Indoneziją ar kitą Pietryčių Azijos šalį, kadangi ir bilietai į gretimas kaimynines valstybes su Air Asia yra tikrai pigūs!

Singapūrui reikėtų skirti bent kelias dienas, nes čia gausu lankytinų objektų bei pramogų. Šiame straipsnyje papasakosime apie vieną žymiausią iš Singapūro sodų.

Sodas prie įlankos (Gardens by the Bay). Futuristinis botanikos sodas su aukštais medžiais ir kupolu. Į sodą patekti galima einant pėsčiųjų taku iš bene garsiausio Singapūro viešbučio Marina Bay Sands. Sodas prie įlankos (Gardens by the Bay) yra vienas didžiausių Singapūro žaliųjų plotų, sukurtas ant 101 hektarų regeneruotos žemės. Sode yra kupolas, kuriame auga daugiau kaip 800 skirtingų klimato zonų augalų rūšių. Dykumos kupole yra milžiniškas kaktusas. Debesų miško kupole yra  35 metrų aukščio kaskados.  Gėlių kupole atkurtas Viduržemio jūros klimatas su senoviniais  alyvmedžiais. Sode yra įvairių skulptūrų, 18 futuristinių medžių, kurie naktį nusidažo įvairiomis spalvomis bei žybčioja pagal muzikos ritmą. Kiekvieną dieną 19.45 - 8.45 val. pateikiama šviesų ir garso programa. Virš sodų taip pat galite pasivaikščioti dangaus taku, kuris yra 22 metrų ilgio ir  jungia šešis futuristinius medžius. Pats įėjimas į sodą yra nemokamas, susimokėti reikia tik norit įeiti į kupolą. Pats Singapūras garsėja ekologiškumu, todėl daugelyje sodo vietų galima pasipildyti savo gertuvę vandeniu nemokamai! Taip pat sodo teritorijoje yra ir siuvenyrų parduotuvių, maitinimo įstaigų (Mc Donalds, kinų restoranai ir kt.).

Artimiausia transporto stotelė prie Gardens by the Bay: Bayfront MRT.

Žemiau pateikiame nuotraukas iš kolumbokeliones.lt asmeninio archyvo!

Singapuras kolumbokeliones asmeninis archyvas 3

singapuras kolumbokeliones asmeninis archyvas

20180127_114544

singapuras kolumbokeliones lt archyvas

singapuras kolumbokeliones lt asmeninis archyvas 1

singapuras kolumbokeliones lt asmeninis archyvas

singapuras kolumbokeliones asmeninis archyvas 5

singapuras kolumbokeliones asmeninis archyvas 9